Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościTYLKO JEDNO ZDJĘCIE - JUST ONE PHOTO 2017 - WYSTAWA PRAC KONKURSOWYCH

18.11.2017

TYLKO JEDNO ZDJĘCIE - JUST ONE PHOTO 2017 - WYSTAWA PRAC KONKURSOWYCH

Zapowiedź transmisji na żywo dzięki POD24.info TUTAJ

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac konkursowych połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom 18 listopada 2017 r. godz. 17.00 Galeria Projektor Sztuki MOK (Hol Kina IKAR) Pl. Mickiewicza 6 w Jarosławiu.

Na uroczystość zapraszamy wszystkich pasjonatów i miłośników fotografii. To wielkie święto dla uczestników międzynarodowego konkursu "Tylko Jedno Zdjęcie 2017 ".

Z roku na rok poszerza się grono osób zainteresowanych udziałem w naszym konkursie w Polsce jak i za granicą. Było to ogromne wyzwanie dla naszego Ośrodka, by z jak najlepszej strony zareklamować sam konkurs jak i miasto prawie na wszystkich kontynentach świata. Uczestników z odległych Państw przybywa. Tak było równiż w tym roku. W sumie zarejestrowaliśmy udział  ponad 240 uczestników z 33 państw! Efektem finałowym jest miesięczna ekspozycja najlepszych, nagrodzonych i wyróżnionych fotografii w Galerii Projektor Sztuki należącej do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu - dodaje Marzena Stęc, sekretarz konkursu.

Tegoroczna edycja jest dziesiątą po reaktywacji konkursu w 2008 r. i, co dla nas bardzo ważne,  pod patronatem dwóch znaczących Federacji Fotograficznych FIAP  i IAAP - mówi Krzysztof Peszko, kurator konkursu „Tylko Jedno Zdjęcie". Patronat nad naszym wydarzeniem objął również Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej - Stowarzyszenie Twórców, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Burmistrz Miasta Jarosławia.

Prace uczestników w tegorocznej edycji konkursu oceniali jurorzy:

Krystyna Małgorzata Dołowska - AFRP, Dyrektor Fundacji Fotografia dla Przyszłości – Warszawa, przewodnicząca
Cezary Dubiel, EFIAP/s , AV-AFIAP, AFRP, Szczecin
Dariusz Kobylański, Artista FIAP (AFIAP), Tarnów

którzy po obejrzeniu nadesłanych 240 prac autorów z  33 państw, zakwalifikowało na wystawę pokonkursową 80 prac.

Po dokonaniu oceny wszystkich zgłoszonych na Konkurs prac Jury postanowiło przyznać:

Złoty, srebrny i brązowy medal FIAP, Wyróżnienia honorowe FIAP, Nagroda „Best Autor” FIAP, Złoty, Srebrny i brązowy medal oraz wstążki honorowe International Associacion of Art Photographers IAAP, Złoty, srebrny i brązowy medal Stowarzyszenia Fotoklubu RP.

Ponadto Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu oraz fundatorzy Konkursu przyznali swoje indywidualne nagrody.
Lista Laureatów w załączniku.

Patronat medialny sprawują:
POD24info.pl,