Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościKuferek 2021 - uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej

27.08.2021

Kuferek 2021 - uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej

W dniu 25 sierpnia 2021 r.w Bramie Krakowskiej miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej "Kuferek 2021" .

Przybyłych gości przywitała pani Elzbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor JOKiS oraz pani Magdalena Kapusta, sekretarz Urzędu Miasta Jarosławia, reprezentująca na tej uroczystości Burmistrza Miasta Jarosławia pana Waldemara Palucha, który objął konkurs Honorowym patronatem. Gratulacje złożył również obecny na otwarciu pan Tomasz Sobczak, Sekretarz Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

Krzysztof Peszko, Kurator konkursu i wystawy pokonkursowej pogratulował laureatom a pani Dyrektor JOKiS wspomniała o idei "Kuferka", który uzyskał patronat Fotoklubu RP, FIAP i IAAP - znaczących organizacji fotograficznych. Idea konkursu ma ścisły związek z tradycjami kupieckimi miasta Jaroslawia, gdzie przed wiekami odbywaly się znane na całym świecie jarmarki jarosławskie. Początki konkursu dotyczyły fotograficznego ujęcia kufra podróznego, walizki, skrzyni, przedmiotów służących do transporu rzeczy w podrózy. W kolejnych edycjach temat poszerzony zostal o spojrzenie na miejsca handlu, targi, które odbywają się w róznych zakątkach świata. Ważnym aspektem jest to, że konkurs "Kuferek" łączy fotografię artystyczną z fotografią chwili, tradycję z codziennością, przeszlość z przyszłością. Dostępny dla wszystkich fotografujących stwarza nieograniczone możliwości fotograficznych ujeć.
Link do transmisji http://www.jaroslaw-kuferek.pl

Wydarzenie transmitowała telewizja internetowa POD24.info,

tłumaczenie na język angielski Przemysław Paszko

Za kontakty z organizacjami patronującymi odpowiedzialna była Justyna Wota (instruktor JOKiS)

Marzena Stęc - sekretarz konkursu

Skład katalogu - Jerzy Gągoł

Katalog w formie pdf do pobrania na stronie: www.jaroslaw-kuferek.pl

(Aktualizacja: 27.08.2021 19:34)
Fot. J.K JOKiS
Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor JOKiS, Magdalena Kapusta, sekretarz Miasta Jarosławia, Fot. J.K JOKiS
Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor JOKiS, Magdalena Kapusta, sekretarz Miasta Jarosławia, Tomasz Sobczak, sekretarz Fotoklubu RP, Paulina Michałek, złoty medal FIAP, Fot. Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor JOKiS, Magdalena Kapusta,
Krzysztof Peszko - komisarz konkursu wręcza złoty medal panu Arturowi Wysockiemu.
Fot. J.K JOKiS
Przybyli Laureaci konkursu, Fot. J.K JOKiS
Paulina Michałek, złoty medal FIAP, Fot. J.K JOKiS
Marcin Fiń, srebrny medal Fotoklubu RP, Fot. J.K JOKiS
Artur Wysocki Złoty medal IAAP, Fot. JOKiS
Złota Medalistka FIAP. Paulina Michałek.