Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościKatarzyna Onacko - warsztaty w ramach IV Jarosławskich Dni Sztuki

23.08.2022

Katarzyna Onacko - warsztaty w ramach IV Jarosławskich Dni Sztuki

Bezpłatne warsztaty z Katarzyną Onacko – mistrzynią witrażownictwa, instruktorką Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego.

????WARSZTATY TWORZENIA LAMPIONU Z MOZAIKĄ????
23 sierpnia, godz. 16.00-20.00
Brama Krakowska

Kolorowe lampiony. Warsztaty w ramach Jarosławskich Dni Sztuki Jarosław | EkspresJaroslawski.pl

Mozaika jest techniką dekoracyjną znaną od starożytności. Zapraszamy na warsztaty, podczas których powstaną niepowtarzalne świeczniki z małych, kolorowych kawałków szkła. Uczestnicy warsztatów poznają zasady tworzenia szklanego obrazu, następnie sami zaprojektują i wykonają własną mozaikę na słoiku z wykorzystaniem małych szkiełek, własnoręcznie łącząc je fugą. Na warsztaty uczestnik może przynieść własny słoik – o ciekawym kształcie i pojemności do 0,5 l.
wiek uczestników: od 12 lat
UWAGA! Obowiązują zapisy pod numerem tel. 16 621 44 34 (pn-pt, w godz. 8.00-15.00)

????WARSZTATY WITRAŻU – ANIOŁY????
22 sierpnia, godz.16.00-20.00
Brama Krakowska

Uczestnicy zgłębią podstawy wykonywania witrażu techniką Tiffaniego, przeznaczoną do wykonywania małych form witrażowych płaskich (np. biżuteria, zawieszki). Na warsztatach uczestnicy nauczą się wycinać i szlifować szkło, łączyć elementy przez lutowanie, patynować prace. Zapoznają się z podstawami techniki Tiffany'ego - cięciem, obrabianiem szkła i lutowaniem oraz wezmą udział w części praktycznej. Po selekcji i komponowaniu materiałów, obróbce szkła powstaną piękne ozdoby w postaci aniołków.
wiek uczestników: od 12 lat

Brama Krakowska Centrum Edukacji Kulturalnej Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki stała się miejscem, do którego zawędrowały anioły ????
Za sprawą warsztatów z tworzenia witraży prowadzonych przez Katarzynę Onacko z Pracownia Luidu i ich twórczych uczestników powstały oryginalne, szklane ozdoby.
Okazało się, że technika Tiffany'ego do szybkich nie należy:
- cięcie szkła,
- szlifowanie,
- oklejanie taśmą miedzianą,
- lutowanie,
- patynowanie,
ale wszyscy uczestnicy zdołali ukończyć swoje dzieła.

Urząd Miasta Jarosławia

ZSP Jarosław Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu
TVP3 Rzeszów Polskie Radio Rzeszów Portal informacyjny nowiny24.pl Życie Podkarpackie Gazeta Jarosławska Radio FARA Radio Via Pod24 Ekspres Jarosławski Dzieje się w Jarosławiu - naszemiasto.pl

(Aktualizacja: 24.08.2022 15:10)