Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościCEK - podziemny Świat Sztuki

27.08.2022

CEK - podziemny Świat Sztuki

Uczestnicy Jarmarku Jarosławskiego mogli skorzystać nie tylko z różnorodnej oferty na powierzchni rynku i przyległych zabytkowych ulic. Mogli zstąpić do podziemnego Świata Sztuki, zawiadywanego przez JOKiS, który udostępnia piwnicę pod Ratuszem i Bramę Krakowską przy ul. Grodzkiej w ramach Centrum Edukacji Kulturalnej *.

* Centrum Edukacji Kulturalnej, mieszczące się w piwnicach Ratusza oraz Bramie Krakowskiej od kwietnia 2019 roku, to miejsce podejmowania kreatywnych działań, a także swobodnego przypomnienia lub poszerzenia wiadomości o sztuce. Służą do tego odpowiednio zaaranżowane strefy, dzięki którym można poznać istotne pojęcia i zjawiska związane z malarstwem, rzeźbą, architekturą, teatrem, muzyką, papieroplastyką. Za działania podejmowane w CEK odpowiadają instruktorki: Ewa Rubin-Kurnal, Justyna Wota. Centrum Edukacji Kulturalnej czynne jest we wtorek, środę i piątek w godzinach 8.00-16.00, a w czwartek i sobotę (II,III i IV sobotę miesiąca) od 10.00 do 18.00. Zwiedzanie można zaplanować również w pierwszą niedzielę miesiąca w godzinach 10.00-18.00. We wszystkie dni wstęp jest bezpłatny.

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 27.08.2022 19:53)
Fotografowaną grupę oprowadzała Ewa Kurnal - Rubin.
Fot. K. Peszko (1-15).