Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościNa Kreszczatiku, na Bankowej, nad Dnieprem...Polacy w Kijowie w XIX w.

Na Kreszczatiku, na Bankowej, nad Dnieprem...Polacy w Kijowie w XIX w".

W dniu dzisiejszym od godziny 10.00 w sali widowiskowej JOKiS licznie zgromadzona publiczność miała okazję uczestniczyć w otwartym spotkaniu edukacyjnym Tomasza Kuby Kozłowskiego "Na Kreszczatiku, na Bankowej, nad Dnieprem...Polacy w Kijowie w XIX w".
 W tym dniu zaplanowano również projekcję filmu dokumentalnego Dom architekta Horodeckiego.

Natomiast o godzinie 17.00 w Galerii Projektor Sztuki zaplanowano otwarcie wystawy prac Napoleona Ordy pt: „Pałace i dwory szlacheckie w malarstwie Napoleona Ordy”. Prace pochodzą z cyfrowych zasobów Muzeum Narodowego w Krakowie.
Wszystkie wydarzenia zaplanowano i zorganizowano w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kresowej 2022.

(Aktualizacja: 19.09.2022 11:51)
na fotografii: Kuba Kozłowski, Elżbieta Rusinko, Elzbieta Śliwińska-Dąbrowska, Fot. JOKiS