Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościOdsłonięcie tablicy poświęconej Jackowi Przemysławowi Zielińskiemu

Odsłonięcie tablicy poświęconej Jackowi Przemysławowi Zielińskiemu

W ramach uroczystości wręczone zostały również medale i wyróżnienia.

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego medal „Opiekuna Miejsc Pamięci” otrzymał Stanisław Kiełbowicz. Wręczenia wyróżnienia dokonała Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka.

W imieniu burmistrza miasta Jarosławia Waldemara Palucha słowa uznania i gratulacji do Stanisława Kiełbowicza skierował dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu Tomasz Wywrót.

Wyróżnienia za wieloletnie wspieranie Fundacji Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im H i T Zielińskich przyznano ks. prałatowi Marianowi Bocho oraz Bogdanowi Wołoszynowi. Następnie rozdano dyplomy stypendystom.

Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu zespołu wokalnego z I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, laureata Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego ,,Serce w plecaku 2022".

Jacek Zieliński był m.in. wybitnym działaczem Towarzystwa Gimanastycznego ,,Sokół" w Jarosławiu.

Jacek Przemysław Zieliński.

Tablica została odsłonięta w Panteonie Wybitnych Osobowości Jarosławia mieszczącym się w Centrum Kultury i Promocji. W uroczystości udział brała Elżbieta Śliwińska – Dąbrowska, dyrektor JOKiS.

Fotorelacja.

Na podstawie: CKiP.

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 20.12.2022 16:42)
Odsłonięcie tablicy (od lewej): Elżbieta Śliwińska - Dąbrowska, Marta Kurpiel (Starostwo Powiatowe), Jolanta  Sawicka, ks. Marian Bocho, Tomasz Wywrót, Marek Puzio.
Stanisław Kiełbowicz odznaczany przez Panią Wicewojewodę Jolantę Sawicką.
Wyróżnienie za wieloletnie wspieranie Fundacji Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im H. i T. Zielińskich dla Bogdana Wołoszyna wręcza Marek Puzio przewodniczący Zarządu Fundacji.
Ks. Marian Bocho z wyróżnieniem za wieloletnie wspieranie Fundacji Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im H. i T. Zielińskich.
Wspólne zdjęcie przedstawicieli Fundacji i Stypendystów.
Zespół z I LO im. M. Kopernika w Jarosławiu.
Barbara Wilk z JOKiS. Czy ktoś w Jarosławiu lepiej prowadzi wszelkie imprezy niż nasza koleżanka?, Fot. E. Szymańska, CKiP (1-10).