Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościI się nie pomarnowało! Sukces Julii Eisenbardt.

Aktualności

26.04.2023

I się nie pomarnowało! Sukces Julii Eisenbardt.

Monodram ,,Co by się nie pomarnowało" w wyk. Julii Eisenbardt otrzymał I Nagrodę na wojewódzkich eliminacjach 68 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii Teatr Jednego Aktora, które odbyły się 26 kwietnia br. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Tym samym spektakl reprezentować będzie nasz ośrodek kultury, miasto i województwo na zmaganiach centralnych monodramistów ,,Sam na scenie" w Słupsku. Gratulujemy wszystkim przyjaciołom aktorom i solistom waszej pracy i dziękujemy za piękne spotkanie. Dziękujemy organizatorom z Centrum Kulturalnego w Przemyślu za profesjonalnie przeprowadzone spotkania teatrów i solistów.

"Co by sie nie pomarnowało"

Monodram autorski, żywy w drodze a dokładnie na początku swej drogi, natchniony przypowieścią o siewcach z Ewangelii św. Marka. Spektakl opowiada o losach rodziny Julii - aktorki a zarazem bohaterki-opowiadaczki. Rodziny żyjącej na Roztoczu w krainie trochę zapomnianej, sennej, bogobojnej. Świata, którego nie ominęły wojny, pożogi, choroby, wesela, radości. Na tle tych zdarzeń toczy się żywot ludzki, który pada na różny grunt, czasami ziarno daje plon stókrotny, czasami jałowieje. Tak było i dziać będzie się zawsze. Julia opowiada losy tych co wydali z siebie plon i upomni się o tych, którzy zmarnieli. Przywoła i przypomni tych, którzy odeszli z tego świata materialnego ale pozostają wokół nas jako duchy.
O dużą ostrożność w swoich wyborach i przed "pomarnowaniem" zawsze ostrzegała i ostrzega Julię jej prababka Olga Mazur oraz jej dziadek Zygmunt Kudyba "Pamiętaj Julciu dbaj co by sie nic nie pomarnowało" , " pamiętaj Julciu - nie ma złych ludzi a nawet jeśli źle czynią - to tylko błądzą".
Dużym atutem spektaklu są pieśni z roztocza wykonywane przez aktorkę w tradycji dialektu i kultury lokalnej. Julia opowiadane historie przeplata pieśniami, które zna, których od najmłodszych lat się wyuczyła, które rosły razem z nią.

 

Reżyseria: Paweł Sroka.

Scenariusz spektaklu: Paweł Sroka , Julia Eisenbardt.

Dobór pieśni: Julia Eisenbardt.

Opracowanie dokumentacji fonicznej: Wiktor Marut.

Na podst. FB JOKiS - Paweł Sroka.

Fotorelacja TUTAJ.i TUTAJ

 

 

 

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 27.04.2023 09:20)
Galeria zdjęć
Dyplom za zajęcie I miejsca dla Julii Eisenbardt.
Julia Eisenbardt z organizatorami i jurorami Eliminacji., Fot. JOKiS (1-3): A. Sroka, K. Peszko.