Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościZnany filmowiec poznaje jarosławskie produkcje w MOK

Aktualności

21.06.2017

Znany filmowiec poznaje jarosławskie produkcje w MOK

Wieczorem 20 czerwca br. Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu gościł wybitnego Człowieka Filmu - Andrzeja Krakowskiego, reżysera, scenarzystę i producenta filmowów. Przebywąjacy w mieście reżyser miał okazję zapoznać się z powstałymi w Jarosławiu produkcjami filmowymi. Na specjalnie dla niego zorganizowanym pokazie obejrzał (za zgodą producenta Telewizji Lokalnej TwojaTV).) niedawno powstały paradokumentalny film ,,Dla Ciebie Polsko", opowiadający o więźniach I Transportu do KL Auschwitz z Jarosławia. W pokazie uczestniczyli również: współautorzy scenariusza filmu Iwona Zelwach i Jerzy Czechowicz, dyrektor MOK w Jarosławiu Elżbieta Śliwińska; oraz Krzysztof Peszko, twórca filmów: ,,Jarosław - Wszystkie Drogi Prowadzą na Rynek" i ,,Krasiczyn". Krzysztof Peszko nakręcone przez siebie filmy przekazał Andrzejowi Krakowskiemu jako pamiątkę z pobytu reżysera w naszym regionie. Dyskusji na tematy czysto filmowe nie było końca. Znakomity gość podzielił się również swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem m.in. w zakresie szybkiej nauki składania i montażu filmów.

Dr Andrzej Krakowski - reżyser, scenarzysta, producent filmowy. W latach 1964-68 studiował na Wydziale Reżyserii PWSTiF w Łodzi. W 1968 wyemigrował z kraju. W latach 1970-71 studiował produkcję filmową w American Film Institute. Wykładowca w wielu uczelniach w USA (m. in. State University of New York, University of California, The School of Visual Arts w Nowym Jorku, profesor The City College of New York) i Izraelu, opiekun produkcyjny i artystyczny kilkunastu etiud - laureatów nagród Emmy i studenckich Oscarów. Autor książek ,,Pollywood. Jak stworzyliśmy Hollywood" i "Pollywood. Uciekinierzy w raju".

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 21.06.2017 16:11)
Galeria zdjęć
Podczas długiej wieczornej rozmowy na tematy filmowe: dyr. E. Śliwińska, A. Krakowski i towarzyszący reżyserowi współpracownik ..., Fot. K. Peszko.
oraz (od prawej) - K. Peszko, I. Zelwach, J. Czechowicz., Fot. E. Śliwińska.