Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościII turnus półkolonii - przywitanie dzieci oraz wycieczka do Skansenu w Kolbuszowej

26.07.2017

Czas biegnie szybko :) Dzieci nie narzekają na nudę, zaplanowano dla nich ciekawe i i nteresujące zajęcia, podczas których mogą wykazać się kreatywnością. Tak było podczas zwiedzania Skansenu  -  Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Skansen, który dzieci zwiedziły prezentuje zrekonstruowaną wieś Lasowiaków i Rzeszowiaków z przełomu XIX i XX wieku. Atmosferę dawnej wioski podkreśla charakter odtworzonej zabudowy z kościołem, chatami oraz budynkami gospodarczymi w układzie dróg, ogrodów, pól i zbiorników wodnych.
Dzieci na dłużej zagościły w szkole, gdzie pod okiem specjalistów uczestniczyły w warsztatach pn.:" Ziarnko do ziarnka - znaczenie chleba w tradycji". Uczestniczyły w wypieku proziaków; tradycyjnego regionalnego przysmaku oraz smakowały wiejski chleb z masłem by następnie uczestniczyć w dawnej klasie, w dawnej lekcji. Dzieci uczyły się pisania rysikiem na tabliczkach, kaligrafii oraz poznały dawne przybory do nauki. Zobaczyły wspaniale zrekonstruowany kościół, chałupy kryte strzechą, stodoły, obory.Poznały stare narzędzia do prac na roli w gospodarstwie i w domu. Uczestniczy bogaci w nowe doświadczenia i przeżycia powrócili szczęśliwie do Jarosławia, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice. (tekst: Zofia Kolasa)

Zdjęcia do obejrzenia TUTAJ

(Aktualizacja: 26.07.2017 15:57)