Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościKulturalny Zawrót Głowy - Podsumowanie

Aktualności

09.09.2017

Kulturalny Zawrót Głowy - Podsumowanie

W tym roku pod w/w hasłem zainicjowaliśmy wakacyjną akcję w jarosławskich dzielnicach. Wyszliśmy na osiedlowe place zabaw, boiska, skwery, place przy przedszkolach i SP nr 7 .

Działaniu naszemu sprzyjały i inspirowały nas nowo utworzone place zabaw w poszczególnych dzielnicach miasta.

Cykl imprez objął:

10.07. DZIELNICĘ NR 2 – OS. KOPERNIKA

14.07. DZIELNICĘ NR 1 – RYNEK

27.07. DZIELNICĘ NR 3 -OS. KOMBATANTÓW

31.07 .DZIELNICĘ NR 4 - PRZEDSZKOLE NR 4

17.08 .DZIELNICĘ NR 5- Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Ks. Makary

3.08 .DZIELNICĘ NR 7 - SP nr 7

21.08.DZIELNICĘ NR 6- Park Miejski im. Bohaterów Monte Cassino

31.O8. RYNEK- SKWER -FINAŁ "Kolorowy kram-kram"


Do udziału w imprezie zapraszaliśmy wszystkich – bez względu na wiek ...

Zachęcaliśmy dorosłych do wspólnej zabawy i aktywności razem z dziećmi.

Naszym celem było zachęcić nie tylko dzieci do przebywania na powietrzu i pokazanie, że na podwórku , placu zabaw można też dobrze się bawić a może i lepiej niż przed telewizorem czy grając na komputerze.

Co ciekawego można robić na podwórku? Można skakać na skakance, grać w gumę w klasy, rysować kredą, malować a prace eksponować w stworzonej "plenerowej galerii" i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy.

W czasie imprezy uczestnicy podejmowali zajęcia w kilku strefach działania. Przygotowaliśmy strefy: działań artystycznych, plastycznych, kuglarstwa, malowania buziek, ceramiki i tworzenia w glinie, gier i zabaw sprawnościowych.

Dzieci brały udział w różnego rodzaju zabawach konkursach o charakterze edukacyjnym, artystycznym i rekreacyjnym. Towarzyszyli im często rodzice, babcie i dziadkowie.

W programie znalazło się malowanie pejzaży ze swojej dzielnicy, wakacyjnych przygód, tworzenie w glinie, zabawy zręcznościowe, konkurencje indywidualne i grupowe, zabawy przy muzyce, z chustą Klanzą, piłką, skakanką, z hula-hop.

Dzieci z ochotą brały udział w zajęciach inspirowanych książkami, baśniami i bohaterami bajek, które przygotowała MBP w Jarosławiu.

Dużą atrakcją była strefa malowania twarzy, skąd uczestnicy wychodzili po całkowitej metamorfozie np: jako tygrysy, koty, pieski, motyle...

Z kuglarzem: zabawa z chustą, chodzenie na szczudłach, kręcenie talerzami, robienie największych baniek mydlanych i zwierzątek z gumowych balonów no i rzecz jasna było trochę magii.

Akcja ,,Kulturalny Zawrót Głowy" zakończyła się spektakularnym Finałem 31 sierpnia na jarosławskim Rynku pod nazwą ,,Kolorowy kram - żegnajcie wakacje!" i wieńczyła wspólne działania.

 Razem z nami była Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jarosławiu, Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu, przewodniczący niektórych Rad Dzielnic, MP Nr 4 i MP Nr 12.

Wszystkim gorąco dziękujemy za pomoc i współpracę.

Mamy nadzieję, że nasze działania spodobały się i będziemy mogli tę akcję kontynuować,więc Dzielnicom mówimy – do zobaczenia się za rok.


Zofia Kolasa

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 15.09.2017 13:49)
Galeria zdjęć