Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościKonkurs na świąteczną pocztówkę z motywem Jarosławia!

Aktualności

27.11.2017

Konkurs na świąteczną pocztówkę z motywem Jarosławia!

9 listopada br. rusza III edycja „Konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem miasta Jarosławia 2017", skierowanego do wszystkich naszych mieszkańców. Spośród nadesłanych do 27 listopada br. prac, komisja wybierze najpiękniejsze i przyzna nagrody w czterech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadgimnazjalne, mieszkańcy.

- Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, którego piękną tradycją jest rozsyłanie do bliskich nam osób kartek z ciepłymi życzeniami. Pocztówka jest niepowtarzalnym symbolem pamięci wskazującym, że nadawca nie tylko wybrał odpowiednią kartkę, na której najczęściej napisał własnoręcznie życzenia, nakleił znaczek i udał się na pocztę by ją wysłać. To na pewno większe zaangażowanie, niż spełnienie tylko świątecznego „obowiązku". Do podtrzymywania tej wyjątkowej tradycji zapraszam wszystkich Mieszkańców - zarówno tych najmłodszych, jak i dorosłych. Mam nadzieję, że proponowana kolejna odsłona konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem miasta Jarosławia, będzie do tego dobrą okazją - mówi burmistrz Waldemar Paluch.

Poprzednie dwie edycje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Przed Świętami Bożego Narodzenia 2016 oraz Wielkanocnymi 2017 otrzymaliśmy łącznie ponad 560 pięknych, kolorowych i pomysłowych prac. Twórcom oraz osobom zaangażowanym w powstanie oryginalnych kartek dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy. Czekamy również na kolejnych uczestników, których autorskie projekty będziemy mogli wyeksponować.

Tym razem kartki świąteczne można wykonać max. w formacie A5 (21x14,8 cm), w dowolnej technice plastycznej umożliwiającej wykonanie skanu lub sfotografowanie. Zwycięski projekt lub kilka projektów zostaną poddane profesjonalnej odróbce drukarskiej i w formie kartek trafią do adresatów w Polsce i za granicą. Nagrodzone prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej oraz profilu społecznościowym Urzędu Miasta Jarosławia. Dostępne będą też w formie kartek elektronicznych na www.jaroslaw.pl, skąd będzie można je pobrać i rozesłać do najbliższych.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 6 grudnia 2017 r. w sali narad Ratusza o godz. 12.00. Szczegóły konkursu znajdują się w załączonym regulaminie.

Serdecznie zapraszamy!

źródło: Urząd miasta Jarosławia

Marzena Stęc
(Aktualizacja: 24.11.2017 18:22)
Galeria zdjęć