Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościZdzisio, śmieciowy potwór z wizytą w jarosławskich przedszkolach i szkołach.

15.11.2017

Zdzisio, śmieciowy potwór z wizytą w jarosławskich przedszkolach i szkołach.

Przez dwa dni 13 i 14 listopada br. w Miejskich Przedszkolach  nr 12,1,4,8, "Wyspie skarbów" oraz Szkołach Podstawowych nr 11 i10 pojawili się instruktorzy Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu: Paweł Sroka, Anna Sroka i Marzena Stęc oraz gość specjalny Zdzisio, śmieciowy potwór !.

Odwiedziny miały charakter edukacyjny, zgodnie z zainicjowaną w roku ubiegłym akcją "Czysty Jarosław". Przypomnijmy, że inicjatorem akcji jest Urząd Miasta Jarosławia, Wydział Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu.

Tematem przewodnim spotkań w jarosławskich placówkach jest problem odpadów i segregacji śmieci oraz dbałość o środowisko.
W sposób plastyczno-teatralny dzieciom zostały przekazane istotne treści poszanowania otoczenia i zwrócenia uwagi na ekologię, tak istotną w życiu każdego człowieka.

(Aktualizacja: 17.11.2017 11:04)