Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościVI Podkarpackie Imieniny Krystyn w Jarosławiu

17.03.2018

VI Podkarpackie Imieniny Krystyn w Jarosławiu

Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Stowarzyszenie Krystyn Podkarpackich zapraszają na VI Podkarpackie Imieniny Krystyn, które w tym roku odbędą się w Jarosławiu w dniach 17-18 marca. Zrodzona na Podkarpaciu tradycja organizowania święta Krystyn wpisuje się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych województwa. Do tej pory, dzięki gościnności samorządów terytorialnych, spotkania Krystyn odbyły się kolejno w Łańcucie, Mielcu, Ustrzykach Dolnych, Przemyślu oraz Osieku Jasielskim. W tym roku, na zaproszenie burmistrza W. Palucha, Krystyny w połowie marca będą gościły w Jarosławiu.

Tegoroczne Podkarpackie Imieniny Krystyn odbędą sie pod hasłem "Co ma piernik do Krystyny", a symbolem VI PIK będą serca piernikowe, wykonane przez Wytwórnię Wyrobów Cukierniczych Macieja Kuźniarowskiego.

O ubiegłorocznym spotkaniu Krystyn, w którym uczestniczył burmistrz W. Paluch można przeczytać TUTAJ.

Program VI Podkarpackich Imienin Krystyn:

sobota, 17 marca 2018 r.

10.00 - wyjazd autokarem z Rzeszowa

11.30 - zbiórka Krystyn w Jarosławiu, pl. ks. Piotra Skargi 2 (odbiór lub zakup toczka)

12.00 - msza św. w kościele Bożego Ciała (kolegiata)

13.00 - kolorowy korowód z orkiestrą prowadzony przez Annę Ostrogską i Wilhelma Orsettiego na jarosławski rynek

scena przy ratuszu

• powitanie przez burmistrza Jarosławia, Waldemara Palucha
  • hejnał Krystyn
  • występ Krystyny Szydłowskiej, śpiewaczki Teatru Muzycznego w Lublinie
  • nadanie godności „Krystynianin Pierwszy" i „Nasza Krystyna"
  • zdjęcie grupowe przed ratuszem

Kiermasz rękodzieła artystycznego (toczki, ozdoby wielkanocne, przedmioty dekoracyjne, maskotki) oraz miody i wyroby czekoladowe.

14.30 - Miejski Ośrodek Kultury, pl. Mickiewicza 6

• rejestracja, wręczanie symbolu VI PIK - pierników wykonanych przez Wytwórnię Wyrobów Cukierniczych Macieja Kuźniarowskiego
  • poczęstunek
  • koncert lokalnych zespołów artystycznych
  • prezentacja Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich - prof. UR dr hab. Krystyna Leśniak-Moczuk, prezes SKP
  • wystawa zdjęć "Każda Krystyna to dziarska dziewczyna"
17.00 - zakwaterowanie Krystyn przyjezdnych w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke (opactwo), ul. Benedyktyńska 5

19.30 - bankiet z częścią artystyczną w restauracji Coloseum, Kruhel Pełkiński 72

niedziela, 18 marca 2018 r.

7.30 - msza św. w kościele pw. św. Mikołaja i Stanisława bp.

8.30 - śniadanie w opactwie

9.30 - zwiedzanie opactwa

11.00 - zwiedzanie Jarosławia

13.00 - posiłek w opactwie

14.00 - wyjazd autokarem do Rzeszowa

Komitet Honorowy
  • prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Rejman - rektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu
  • ks. prałat Marek Pieńkowski - dyrektor Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Anny Jenke w Jarosławiu
  • gen. dyw. Fryderyk Czekaj - prezes Stowarzyszenia Honorowych Podhalańczyków

Organizatorzy: Urząd Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Stowarzyszenie Krystyn Podkarpackich, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Jarosławskie Amazonki.

Sprawy organizacyjne

Warunki uczestnictwa w VI PIK:

• udział we mszy św., w korowodzie i części otwartej na scenie przy ratuszu - wstęp wolny
  • rejestracja (koszty organizacyjne, poczęstunek i koncert w MOK) obowiązkowa wpłata dla wszystkich uczestników - 20 zł (R)

• dodatkowo dla zainteresowanych

• bankiet 55 zł (B)
  • nocleg 40 zł (N)
  • toczek 10 zł (T)
  • wystawa zdjęć "Każda Krystyna to dziarska dziewczyna" 15 zł (W)

Zdjęcia w formie elektronicznej należy przesyłać na adres    wraz z opłatą za wykonanie zdjęcia w formacie A3 i przygotowanie wystawy. Zdjęcia powinny przedstawiać sylwetkę Krystyny w dowolnym ujęciu i interesującej sytuacji. Wielkość pliku (rozdzielczość) powinna umożliwiać wydruk zdjęcia w formacie A3 (im większy plik, tym lepsza jakość zdjęcia). Można wysłać zdjęcie na wystawę bez uczestnictwa w VI PIK.

Termin: do 03.03.2018r.

Wpłata gotówkowa: Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, pl. Mickiewicza 6 lub przelewem na konto: 31 8642 1201 2025 2101 8938 0001 Komitet Organizacyjny VI PIK z dopiskiem: nazwisko uczestniczki, R (B, N, T, W)- termin wpłat do 03.03.2018.

Transport autokarowy Rzeszów-Jarosław-Rzeszów: wpłata gotówki przy wyjeździe.

Strój dwórki królewskiej obowiązujący uczestniczki VI PIK: toczek, stylowa (wieczorowa) suknia lub spódnica - długa do ziemi.

Konkurs „Rymowanki dla Krystynki" - zgłoszenia do Komitetu Organizacyjnego: Facebook, e-maile, sms-y. Finał Konkursu podczas bankietu.

Informacje o zapisach na VI PIK można uzyskać w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu (tel. 16 621 44 34, 16 300 00 92), na profilu FB Stowarzyszenie Krystyn Podkarpackich, Krystyna Leśniak - Moczuk, kles@autograf.pl, 605 144 996 i na stronie internetowej www.krystynazrzeszowa.pl.
źródło: Urząd Miasta Jarosławia
(Aktualizacja: 17.03.2018 13:09)