Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościWielopokoleniowy Zawrót Głowy w Dzielnicy Nr VII

10.07.2018

Wielopokoleniowy Zawrót Głowy w Dzielnicy Nr VII

Tym razem w dniu 10 lipca ambitni animatorzy wolnego czasu z Miejskiego Ośrodka Kultury, realizujący kolejny etap przedsięwzięcia o poważnej nazwie ,,Kulturalne Działania w Dzielnicach Jarosławia - Wakacyjny Zawrót Głowy” wybrali się do miejsca położonego na peryferiach miasta zwanego, Łazy Kostkowskie (Dzielnica nr VII). Zatrzymali się na placu zabaw przed Szkołą Podstawową nr 9 im. Tadeusza Kościuszki, którą sprawnie kieruje dyrektor Jacek Wojtas, pomagający nam w przeprowadzeniu imprezy. Pozornie mogło się wydawać, że w tym sielskim otoczeniu panuje atmosfera sennej letniej kanikuły i nikt nas nie zaskoczy … W ekipie MOK znajdowali się: dyr. Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, Agata Dzięgielowska, Marzena Dudek, Marzena Stęc, Janina Suchożak, Zbigniew Drewniak, Jerzy Gągoł, Tomasz Krupa, Krzysztof Mruk, Paweł Wyczółókowski. Przeprowadziliśmy jak zwykle: zajęcia plastyczne (wykonanie pocztówek z wakacji, komiksowe historie osiedlowe, własnoręczne wyrabianie ceramicznych cudeniek, malowanie buzi); turniej buli – srebrzystej kuli, w czterech różnych konkurencjach; zajęcia taneczno-ruchowe itp. … Tymczasem na zakończenie imprezy uczestnicy Dziennego Domu „Senior+" przy ulicy Dolnoleżajskiej 16 zaprezentowali program słowno-muzyczny ,,Pokolenia Pokoleniom”. Publiczności szczególnie przypadł do gustu wiersz opiewający uroki okolicy (kapliczki, krzyże przydrożne). Seniorzy biorący udział w zajęciach DDS są z natury aktywni, ale inspirującą rolę w funkcjonowaniu tej placówki ogrywa niewątpliwie jej dyrektor Grażyna Gwóźdź. Tak więc ,,Zawrót Głowy” w Dzielnicy nr VII przybrał charakter wielopokoleniowy, integrujący dzieci, młodzież, dorosłych.

W dotychczasowych dzielnicowych turniejach buli prowadzą: Filip Pierzchała (Dzielnica nr II), Karolina Osada (Dzielnica nr VI), Oskar Białowąs (Dzielnica nr VII). Pojedynek pomiędzy dzielnicowymi mistrzami buli odbędzie się na zakończenie akcji.

Zapraszamy na następne działania w dzielnicach:

25 lipca g. 10.00 – 13.30 Dzielnica nr IV – Miejskie Przedszkole nr 4 - Plac Zabaw ul. Grottgera 32.

30 lipca godz. 10.00 – 13.30 Dzielnica nr V – Plac przed MBP ul. ks. Jakuba Makary 1.

6 sierpnia godz. 10.00 – 13.30 Dzielnica nr III – SP nr 10 - boisko szkolne.

14 sierpnia godz. 10.00 – 13.30 Dzielnica nr I – SP nr 6 - boisko szkolne.

Będzie wesoło, kolorowo zabawnie i ciekawie !

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Rady Dzielnic Jarosławskich.

W terminach imprez mogą zajść zmiany. Bieżąca oferta na naszej stronie internetowej: mok-jar.pl

Więcej fotografii na naszym facebooku.

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 10.07.2018 15:51)