Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościMistrzowie w rzutach precyzyjnych gry w bule

14.08.2018

Mistrzowie w rzutach precyzyjnych gry w bule

Finał Turnieju i wręczenie nagród nastąpił na boisku SP nr 6. Najlepsi okazali się: Julia Szczepanik - I miejsce, Patryk Marczyk - II miejsce, Marysia Kłoda - III miejsce. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i komplety kul do gry w bule. Gratulujemy!

Letni turniej buli zoorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury przeprowadzany był kolejno w różnych miejscach Jarosławia, w ramach akcji: ,,Wakacyjny Zawrót Głowy” i ,,Skwer Kultury”. Zwycięzcami poszczególnych eliminacji zostali: Filip Pierzchała (Dzielnica nr II); Karolina Osada (Dzielnica nr VI); Oskar Białowąs (Dzielnica nr VII); Konrad Jonak (Dzielnica nr IV); Julia Szczepanik (Wakacyjny Bullodroom” w ramach ,,Skweru Kultury”); Cyprian Kociołek (Dzielnica nr V); Hubert Starzyk, Julia Flis, Michał Flis (Dzielnica Nr III – miejsca równorzędne), Patryk Marczyk (Dzielnica Nr I)

Prekursorem i wytrwałym popularyzatorem buli mieście jest Krzysztof Mruk, instruktor MOK.

Bula - wywodząca się z Francji gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami (bulami; fr.boule – kula) o średnicy od 70,5 do 80 mm (ciężar od 650 do 800 g) w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki o średnicy 30 mm nazywanej po francusku cochonnet, co znaczy prosiaczek (w Polsce częściej używa się nazwy świnka).

Więcej informacji o grze w bule na stronie: www.bulodrom.pl

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 16.08.2018 14:50)