Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościGRUPA TEATRALNA WIERCIDRYLE - OGŁASZA NABÓR!

GRUPA TEATRALNA WIERCIDRYLE - OGŁASZA NABÓR!

ZAJĘCIA TEATRALNE W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W JAROSŁAWIU

GRUPA „WIERCIDRYLE”

Ogłoszenie:

Ogłasza się nabór na zajęcia do grupy teatralnej „Wiercidryle” działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu.
Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek od godziny 14:00 do 15:30.

Jeśli nie chcesz siedzieć w domu przed telewizorem i wolisz spędzić miło czas z ciekawymi ludźmi, jeśli lubisz scenę, teatr i występy przed publicznością to czekamy właśnie na Ciebie.

Spotkanie organizacyjne dla chętnych odbędzie się 8.10.2018 o godzinie 17.00 w Galerii Rynek 6.

Do autoprezentacji proszę przygotować:

•  wiersz,
  •  piosenkę,
  •  lub wybrany utwór do głośnego czytania.

Opiekun grupy: Danuta Młynarska-Kroczek

Chętnych serdecznie zapraszamy!

Opis zajęć: Na zajęciach dzieci pracują nad warsztatem aktorskim – uczą się świadomie wykorzystywać gest, mimikę, pracują nad odpowiednią dykcją i intonacją, ćwiczą umiejętność wyrażania odpowiednich emocji. Nauczyciel dba przy tym o poprawność językową i koryguje błędy związane z wysławianiem się. Zajęcia rozwijają wszechstronnie, stąd też łączona jest gra aktorska z zajęciami wokalnymi i tanecznymi.

Uczestnicy przygotowują przedstawienia, inscenizują zarówno duże sztuki teatralne, jak i mniejsze, typu skecze czy montaże słowno-muzyczne. Stanowią zgrany zespół, w którym każdy potrafi się odnaleźć i dla każdego znajdzie się miejsce. Na zajęciach łączona jest ciężka praca z dużą dawką humoru i rozrywki.

Umiejętności, które uczestnicy rozwijają podczas zajęć:

1. Umiejętności polonistyczne:

• praca z tekstem - czytanie ze zrozumieniem,
  • interpretacja utworów literackich,
  • nauka poprawnej dykcji,
  • doskonalenie prawidłowego intonowania fraz,
  • utrwalenie akcentuacji wyjątków w języku polskim

2. Umiejętności ruchowe:
  • wyczucie rytmu,
  • skoczność,
  • estetyka ruchu,
  • komponowanie układów tanecznych

• 3. Umiejętności wokalne:
  • dobieranie fragmentów muzycznych

4. Umiejętności aktorskie:
  • uświadomienie zasad zachowania się na scenie i poza nią w czasie spektaklu

5. Umiejętności plastyczne:
  • rozwój techniki wokalnej,
  • wyrażanie stanów emocjonalnych poprzez gest, mimikę, ruch,
  • kształcenie wyobraźni plastycznej - przygotowanie projektów scenografii

Konkursy: Dzieci mogą uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach w zależności od napływającej oferty lub na własne życzenie. Zależy to też od priorytetów przyjętych w planie pracy koła.

Opiekun grupy: Danuta Młynarska-Kroczek

(Aktualizacja: 08.10.2018 12:12)