Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościOgólnopolski Festiwal Teatrów drobny

Aktualności

16.11.2018

Ogólnopolski Festiwal Teatrów "drobny"

Komisja Artystyczna Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów "drobny" postanowiła zakwalifikować do konkursu następujące teatry :
1. Teatr Fieter - Ozimek
2. Teatr Poświęcony - Katowice
3. Teatr Kodorosły - Dębno
4. Jurek Kałduś - Lublin
5. Teatr Ruchu Forma - Andrychów
6. Teatr AD - HOC - Żabno
Wszystkim zespołom dziękujemy za zainteresowanie naszym Festiwalem. 
Zdjęcia z I dnia TUTAJ

Przedstawiamy Jury tegorocznego festiwalu "dRoBNY"

PRZEMYSŁAW WIŚNIEWSKI - reżyser, aktor, fotograf, twórca happeningów. Od 1992 roku prowadzi offowy Teatr Kreatury, twórca ponad 30 spektakli, za swoje przedstawienia zebrał dziesiątki prestiżowych nagród (m.in.: Reminiscencje Teatralne w Krakowie, Łódzkie Spotkania Teatralne, OFF Konfrontacje w Lublinie i Gardzienicach, MASKI w Poznaniu, KONTRAPUNKT w Szczecinie). W 2001 roku powołał grupę happeningową „Wesołe miasteczko”, która w formie happeningów na ulicach miasta komentowała aktualne wydarzenia lub procesy. Autor Teatru Fotografii, obecnie realizuje projekt "Postacie Starego Testamentu".
fot. T. Poźniak & P. Wiśniewski

WIOLA KOMAR
Aktorka, reżyser, pedagog. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie oraz New York Film Academy/Nowy Jork/Los Angeles. W Polsce przez wiele lat związana z Teatrem Rondo w Słupsku; za oceanem zaś współpracuje z New York Theatre Workshop, Rattlestick Theater, czy La Mamą. Rozpoznawalna 
i doceniana w środowisku wykonawczyni spektakli w poetyce teatru jednego aktora. W jednoosobowej formule zadebiutowała jednocześnie jako aktorka 
i adaptatorka w 2004 roku. Monodram „Biały na białym” wg „Miasta ślepców” Jose Saramago jest także początkiem jej współpracy z reżyserem Stanisławem Miedziewskim. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach w kraju, otworzył artystce drogę do występów zagranicznych. Każda późniejsza realizacja była nowym wyzwaniem i ujawniała kolejne aktorskie zdolności. Powstały: „Grzech” wg Francois Mauriaca, „Przyj dziewczyno, przyj…” wg Tadeusza Różewicza i „Psychosis” wg Sarah Kane. 
Jej monodramy święciły triumfy w Niemczech, Portugalii, Czechach, na Słowacji, w Estonii, wielokrotnie na Litwie 
i Ukrainie, w Mołdawii, Rumunii, Izraelu, Armenii, Turcji, USA oraz w Polsce. Za kreację w monodramie „DIVA”, napisanym specjalnie dla niej, została nagrodzona tytułem najlepszej aktorki na największym na świecie festiwalu teatrów jednoosobowych „United Solo” w Nowym Jorku. 
Jest stypendystką Marszałka Województwa Pomorskiego (2008, 2009) oraz Prezydenta Miasta Słupska (2008). 
W 2008 roku nagrodzona Nagrodą III Stopnia Prezydenta Miasta Słupska za „wybitne osiągnięcia w dziedzinie monodramu”, zaś w 2011, Nagrodą Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego za „wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej”.

ELA WINIARSKA
Aktorka teatralna przez wiele lat pracowała w Teatrze Lalki Aktora "Kacperek",później "Maska"w Rzeszowie.Obecnie pracuje w Teatrze Przdmieście w Rzeszowie. Aktorka oprócz zawodowych zainteresowań,regularnie współpracuje z zespołami teatralnymi działającymi przy Domach Kultury.Zapraszana ,bierze czynny udział w działalności kulturalnej Biblioteki Wojewódzkiej i Filli w Rzeszowie i okolicach.Będąc zawodową aktorką uczestniczy jako jurorka w konkursach recytatorskich oraz w festiwalach i przeglądach teatralnych,dzieląc się swą wiedzą zdobytą na teatralnych scenach. W swoim dorobku ma również zasługi w przygotowaniu młodych adeptów sztuki aktorskiej do egzaminów na teatralne uczelnie.Ważnym punktem w jej działalności jest aktywność w Towarzystwie Kultury Teatralnej,działającym przy WDK w Rzeszowie,której członkowie angażują się w życie artystyczne Rzeszowa,promując wydarzenia kulturalne na terenie Podkarpacia. Aktorkę obecnie można oglądać w spektaklach granych na deskach Teatru Przedmieście w Rzeszowie.

Anna Sroka
(Aktualizacja: 17.11.2018 10:46)
Pliki do pobrania
Galeria zdjęć