Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościOficjalna inauguracja wyremontowanych pomieszczeń MOK

Oficjalna inauguracja wyremontowanych pomieszczeń MOK

Uroczystość Oficjalnego Otwarcia wyremontowanych pomieszczeń Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu odbyła się 11 stycznia 2019 r. Uczestniczyły w niej władze samorządowe z burmistrzem Waldemarem Paluchem i cały szereg innych osobistości (w tym  m.in.: radni rady miasta, przewodniczący jarosławskich stowarzyszeń, dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji, działacze kultury, dziennikarze). Ceremonię inauguracyjną wraz z Burmistrzem rozpoczęła Elżbieta Śliwińska - Dąbrowska, dyr. MOK. Aktu poświęcenia na nowo udostępnionych sal do prowadzenia działalności kulturalnej dokonał ks. Krzysztof Szczygielski, proboszcz miejscowej parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Wstęgę oprócz wspomnianych osób przecięli Paweł Sroka, instruktor teatralny MOK i Milena Piejko, wybitnie utalentowana aktorka, występująca w naszych teatrach, laureatka znaczących konkursów z tej dziedziny. Goście obejrzeli tematyczną prezentację fotograficzno-filmową Krzysztofa Peszki i program artystyczny w reżyserii i z udziałem Pawła Sroki oraz solistek (pracujących pod kierunkiem Wiktora Maruta) i aktorek z grup teatralnych MOK. Miłą niespodziankę zebranym sprawił przybyły z Krakowa, Tadeusz Bystrzak, biograf Teodora Talowskiego, projektanta Gmachu ,,Sokoła" w Jarosławiu.

Więcej fotografii na naszym facebooku.

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 12.01.2019 17:13)
Przecinanie wstęgi.
Ks. Krzysztof Szczygielski dokonuje poświęcenia pomieszczeń do działalności kulturalnej.
Program artystyczny. Śpiewa Natalia Gral.
Program artystyczny. Śpiewa Justyna Wota.
Zasłuchana publiczność.
Paweł Sroka.
Paweł Sroka i aktorki z teatrów MOK.
Tadeusz Bystrzak (z lewej) w całej okazałości.