Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościZmarł Leszek Starzak

12.01.2019

Zmarł Leszek Starzak

Śp. Leszek Starzak pracował w naszej instytucji w latach 1976 -1980 jako instruktor fotografii. Przez kilka lat pełnił również funkcję prezesa Klubu Fotograficznego ATEST 70. Wniósł niewątpliwy wkład w rozwój fotografii w naszym regionie.

Szanownej Rodzinie śp. Leszka Starzaka składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrektor Elżbieta Śliwińska – Dąbrowska oraz Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu.

Msza święta żałobna za śp. Leszka - 14 stycznia br. (poniedziałek) godz. 7.00 w Kościele pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu. Pogrzeb na Nowym Cmentarzu w Jarosławiu o godzinie 13:00.

Śp. Leszek Starzak pomimo swego stanu zdrowia zechciał się z nami spotkać na ubiegłorocznym wernisażu wystawy prac konkursowych X Międzynarodowego Salonu Fotografii ,,Tylko Jedno Zdjęcie". Śp. Leszek był jednym z prekursorów konkursu pod tym hasłem, mającego wówczas zasięg ogólnopolski. Zamieszczona fotografia przedstawia śp. Leszka, a spojrzenia otaczających go osób wymownie świadczą jaką sympatię budził wszędzie tam, gdzie się pojawił.

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 15.01.2019 13:16)
,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą ...". Doroczna wystawa Klubu Fotograficznego ATEST 70 (od prawej): śp. Jan Aab, dyr. MOK (1962-1997); śp. Leszek Starzak, instruktor fotografii; śp. Jerzy Busza - polski krytyk sztuki, poeta, publicysta.