Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościKonkurs Plastyczny ,,Najpiękniejsza Marzanna rozstrzygnięty!

23.03.2019

Konkurs Plastyczny ,,Najpiękniejsza Marzanna" rozstrzygnięty!

Organizatorzy Burmistrz Miasta Jarosławia i Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu dziekują za wzięcie udziału w Konkursie Plastycznym ,,Najpiękniejsza Marzanna". Zgłoszenia przyjmowane były do 15 marca br. Celem konkursu było: rzybliżenie tradycji pożegnania zimy, zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycją ludową, rozbudzenie twórczej aktywności wśród dzieci i młodzieży.

Protokół

rozstrzygnięcia konkursu na NAJPIĘKNIEJSZA MARZANNĘ

W konkursie wzięły udział jarosławskie przedszkola ( nr 1, 4 ,8 ,10, 11, 12) oraz szkoły podstawowe nr 1, ,2 , 4 , 5, 6, 7, 9 , i 10 . Ogółem na konkurs napłynęło 46 kukieł -Marzann symbolizujących odejście zimy.

Komisja konkursowa w składzie:

Zofia Kolasa Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu

Agata Dzięgielowska Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu

Damian Waliczek Zespół Sztuk Plastycznych w Jarosłąwiu

nagrodziła kukły wykonane przez dzieci z :

Miejskiego Przedszkola nr 1w Jarosławiu – nagroda indywidualna dla Macieja Tarnawskiego

Miejskiego Przedszkola nr 10 w Jarosławiu

Miejskiego Przedszkola nr 11 w Jarosławiu -nagroda specjalna Dyr.MOK

Miejskiego Przedszkola nr 12 w Jarosławiu – nagroda specjalna Dyr CKiP w Jarosławiu

Szkoły Podstawowej nr 1 w Jarosławiu kl II

Szkoły podstawowej nr 2 w Jarosławiu – nagroda indywidualna dla Szymona Gołdy

oraz Emilii Zwierzynieckiej ,Emilii Wróbel i Wiktorii Wasiuty.

Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarosławiu – nagrody indywidualne otrzymują :

Lena Łyżeń , Radosław Ślepecki oraz Emilia Maziarek i Jagna Kurnal

Szkoły Podstawowej nr 7w Jarosławiu – nagroda indywidualna dla Oliwii Skorupki

Śietlicy Szkoły Podstawowej nr 10 w Jarosławiu.

Zasady uczestnictwa: konkurs adresowany był do przedszkoli, szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z Jarosławia; zadaniem uczestnika było wykonanie kukły Marzanny symbolizującej odchodzącą zimę; jury dopuściło indywidualne i zespołowe wykonanie kukieł; kukła powinna była nawiązywać do pór roku – odejścia zimy i przywitania wiosny; do wykonania kukły można było użyć tylko materiałów naturalnych, przyjaznych dla środowiska (np. tkaniny naturalne, papier, słoma, gałązki, tektura, suche kwiaty itp.); poszczególne elementy kukły powinny być odpowiednio ze sobą połączone celem uniknięcia rozpadu pracy podczas transportu i prezentacji.

MOK
(Aktualizacja: 24.03.2019 15:29)