Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościKonkurs Plastyczny ,,Najpiękniejsza Marzanna

Konkurs Plastyczny ,,Najpiękniejsza Marzanna"

Organizatorzy Burmistrz Miasta Jarosławia i Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu zachęcają do udziału w Konkursie Plastycznym ,,Najpiękniejsza Marzanna". Zgłoszenia jeszcze tylko do 15 marca br.

Cele: Przybliżenie tradycji pożegnania zimy, zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycją ludową, rozbudzenie twórczej aktywności wśród dzieci i młodzieży.

Zasady uczestnictwa: konkurs adresowany jest do przedszkoli, szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z Jarosławia; zadaniem uczestnika jest wykonanie kukły Marzanny symbolizującej odchodzącą zimę; dopuszcza się indywidualne i zespołowe wykonanie kukieł; kukła powinna nawiązywać do pór roku – odejścia zimy i przywitania wiosny; do wykonania kukły można użyć tylko materiałów naturalnych, przyjaznych dla środowiska (np. tkaniny naturalne, papier, słoma, gałązki, tektura, suche kwiaty itp.); poszczególne elementy kukły powinny być odpowiednio ze sobą połączone celem uniknięcia rozpadu pracy podczas transportu i prezentacji.

Wykonane kukły należy dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu do dnia 15 marca (piątek) 2019 roku z dołączoną kartą zgłoszenia i oświadczeniem (w załączeniu).

Adres: Miejski Ośrodek Kultury, Pl. Mickiewicza 6, 37-500 Jarosław .

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 08.03.2019 09:10)