Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościWakacyjny Zawrót Głowy- kulturalne działania w dzielnicach Jarosławia

24.06.2019

Wakacyjny Zawrót Głowy- kulturalne działania w dzielnicach Jarosławia

Wakacyjny zawrót głowy w dzielnicach – pozytywnie zakręcił dzieci!

Zakończyła się trwająca od 27 czerwca do 18 lipca akcja działań kulturalnych zorganizowana przez Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki w dzielnicach naszego miasta , na placach zabaw przy szkołach i przedszkolach.

Partnerami tego, jakże ważnego i pożytecznego przedsięwzięcia kulturalnego były jarosławskie przedszkola Nr: 3, 4, 10 i 12, Szkoła Podstawowa Nr 6 i 7 oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu .

W ramach akcji odbyło się siedem dużych plenerowych imprez , w których aktywnie uczestniczyła liczna gromada dzieci, angażująca się w działania o charakterze edukacyjnym, artystycznym i rekreacyjnym.

W czasie imprez uczestnicy podejmowali zajęcia w kilku strefach działania przygotowanych przez organizatora. Była więc strefa działań artystycznych , plastycznych , malowania buziek, ceramiki i tworzenia w glinie , gier i zabaw animacyjnych prowadzonych przez wspaniałe, pomysłowe animatorki. Została też przeprowadzona akcja Czysty Jarosław w ramach której uczestnicy bawiąc się utrwalali zasady dbania o czystość najbliższego środowiska oraz własnoręcznie wykonali pocztówkę z Jarosławia. Działaniom towarzyszyły zabawy grupowe przy muzyce z chustą Klanzą, piłką, skakanką, z hul-hop oraz puszczanie mydlanych baniek. Dużą atrakcją była strefa malowania twarzy, skąd uczestnicy wychodzili po całkowitej metamorfozie np: jako tygryski kotki , pieski, motyle...

Dzieciom niejednokrotnie w zabawach towarzyszyli rodzice, babcie i dziadkowie.

Podczas imprez odwiedzili nas : Burmistrz Jarosławia Pan Waldemar Paluch , Radna RM Jarosławia Pani Magdalena Cisek-Skiba oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Nr 2 Pan Zbigniew Dąbrowski, Dzielnicy Nr 7 Pan Marcin Nazarewicz i Dyrektor SP Nr 7 Pan Zenon Skrzypek, którzy z radością włączyli się do wspólnej zabawy.

Działaniom naszym sprzyjała wspaniała atmosfera i piękna pogoda.

Wszystkim gorąco dziękujemy za pomoc i współpracę. Do zobaczenia za rok.

JOKiS

(Aktualizacja: 23.07.2019 08:32)