Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościWiersze, proza i piosenki o Powstaniu Warszawskim

Wiersze, proza i piosenki o Powstaniu Warszawskim

Wiersze, proza i piosenki o Powstaniu Warszawskim to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i osób dorosłych.

Celem konkursu było przypomnienie utworów literackich i piosenek poświęconych Powstaniu Warszawskiemu.
Organizatorzy konkursu: Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki. Konkurs przeprowadzony został w formie online: uczestnik miał przygotować utwór literacki (poezja, fragment prozy, teksty łączone) lub piosenkę – dzieła związane z Powstaniem Warszawskim, które powstały w trakcie walki lub w późniejszym okresie, były stworzone przez powstańców lub opowiadały o ich walce, losach. Uczestnik miał za zadanie przesłać rejestrację interpretacji w formie nagrania wideo (format mp4 lub mpeg) do 28 września 2020 roku na adres e-mail: wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia i oświadczeniem, dostępnymi na stronie: www.mok-jar.pl.

Wyniki konkursu "Wiersze, proza i piosenki o Powstaniu Warszawskim 2020"! :-)

Gratulujemy laureatom i dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom i ich opiekunom! <3

Po odbiór nagród zapraszamy od poniedziałku 12 października do Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Laureatom spoza powiatu jarosławskiego nagrody zostaną wysłane pocztą.

Wyniki ogłasza opiekunka konkursu, instruktorka JOKiS - Justyna Wota: https://www.facebook.com/watch/?v=3238907896216250
realizacja wideo: Krzysztof Peszko

Protokół z obrad komisji, oceniającej uczestników konkursu „Wiersze, proza i piosenki o Powstaniu Warszawskim 2020”, które zostały przeprowadzone 7 października 2020 r.
w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Komisja artystyczna w składzie:

- Daniel Lipiec – wokalista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, założyciel Szkoły Jazzu i Muzyki Estradowej „Sfera dźwięków”,

- Wiktor Marut – kompozytor, aranżer, instruktor wokalny Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki,

- Paweł Sroka – aktor Teatru Przedmieście, instruktor teatralny Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki,

po wysłuchaniu 78 prezentacji konkursowych (w recytacji 30 uczestników w kategorii szkoły podstawowe i 10 w kategorii szkoły ponadpodstawowe i dorośli; w piosence 29 uczestników w kategorii szkoły podstawowe i 9 w kategorii szkoły ponadpodstawowe) postanowiła przyznać:

W kategorii recytacja – szkoły podstawowe:

I miejsce Bartosz Gołąb, Zosia Duszko

II miejsce Piotr Wawrzyszko

III miejsce Ania Przybyło, Dominika Szałańska,

wyróżnienia: Dominika Katan, Jagoda Skibicka, Oliwia Broda

W kategorii recytacja – szkoły ponadpodstawowe i dorośli:

I miejsce ex-aequo Weronika Pieszko, Adrianna Kieś, Kornelia Stasiła

W kategorii piosenka – szkoły podstawowe - soliści:

I miejsce ex-aequo Aleksandra Wójtowicz i Zuzanna Stanoch

II miejsce ex-aequo Marta Lewandowska i Paweł Madzia

III miejsce ex-aequo Sara Niemczyk, Weronika Homik, Jakub Młynarz

wyróżnienia: Amelia Rzeszutek, Zosia Borkowska, Sandra Pytlarz, Maja Czereba

W kategorii piosenka – szkoły podstawowe - zespoły:

III miejsce – Zespół z SP Radymno

W kategorii piosenka – szkoły ponadpodstawowe i dorośli:

I miejsce ex-aequo Zuzanna Dworakowska, Aleksandra Biel

II miejsce Natalia Stachurska, Maria Wojnarowicz

III miejsce nie przyznano

wyróżnienia: Oliwia Ważny, Dominika Majcher.

Oto fragmenty występów laureatów w kategorii recytacja i piosenka:

Marzena Stęc, Justyna Wota
(Aktualizacja: 20.10.2020 15:39)