Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościPIOTR BAŁTROCZYK

09.10.2021

PIOTR BAŁTROCZYK

Już 9 października, o godz. 18.00 w sali Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, przy Placu Mickiewicza 6 w Jarosławiu, w swoim autorskim recitalu, wystąpi fenomenalny Piotr Bałtroczyk!

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć.
Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: "Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”. I to właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: "Dobry wieczór Państwu", jest również zagadką dla Bałtroczyka. Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę, a jest na nadobność wrażliwy, przyznał się kiedyś, że ma w głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy. Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków.
Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, i na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności.
Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne; i bałwochwalczy do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach.
Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują, od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach. Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania.
Serdecznie zapraszamy! /Agencja Impresaryjno-Promocyjna PEGAZ-BIS Wł-rz Pietruch /
Bilety w cenie 70 zł, do nabycia w sprzedaży stacjonarnej:
w kasie Kina "IKAR"JOKiS przy Placu Mickiewicza 6 (tel. 16 621 32 94)
oraz
w sprzedaży internetowej JAROSŁAWSKI OŚRODEK KULTURY I SZTUKI (mok-jar.pl) na portalach: KUPBILECIK.pl oraz BILETYNA.pl
Uwaga - recital odbędzie się z zachowaniem wszelkich wymagań i obostrzeń
sanitarnych, obowiązujących w miejscu i czasie jego realizacji.
Dodatkowe informacje, dostępne są pod numerem telefonu 694 024 832, oraz na:
www.FACEBOOK.com/PEGAZBIS

Z nadzieją na satysfakcjonujące dla Państwa spotkanie artystyczne, gorąco zachęcamy do udziału!

(Aktualizacja: 11.10.2021 12:17)
Fot. J.G JOKiS