Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościRGG koncert w ramach Podkarpackiej Jesieni Jazzowej !

TUTAJ

Fascynujący świat kultury i sztuki w nowoczesnej odsłonie!!!

Rozliczenia transakcji
przeprowadzane są
za pośrednictwem
Dotpay.pl

JOKiS należy do sieci Kin
Studyjnych i Lokalnych

Zadanie pn. Kontynuacja modernizacji

budynku Miejskiego Ośrodka Kultury

wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia
w ramach Programu

Infrastruktura domów kultury

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury”.

Cyfryzację kina IKAR dofinansowało

.

28.10.2021

RGG koncert w ramach Podkarpackiej Jesieni Jazzowej !

Już dziś zapraszamy na koncert zespołu RGG TRIO w ramach Podkarpacka Jesień Jazzowa
28 PAŹDZIERNIKA GODZ. 18.00.

Bilety w cenie 20 zł. do nabycia w kasie kina Ikar oraz pod linkiem JAROSŁAWSKI OŚRODEK KULTURY I SZTUKI (mok-jar.pl)
"Szymanowski" to specjalny projekt koncertowy poświęcony twórczości Karola Szymanowskiego, uznawanego obok Fryderyka Chopina za jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Kontekst "Szymanowskiego" według RGG to muzyka programowa i kontemplacyjna, skierowana nie tylko do znawców twórczości Karola Szymanowskiego, lecz do każdego, kto jest w stanie odnaleźć piękno melodii i harmonii bez poddawania materiału naukowym analizom. Unikatowość tej prezentacji polega na ujęciu utworów w taki sposób, aby nadal można było mówić o muzyce Szymanowskiego, mimo zmiany aparatu wykonawczego i indywidualnej koncepcji realizacji tych utworów. Poszczególne fragmenty nie stanowią tutaj formalnego porządku gatunkowego. Tworzą one cykl - mazurków, wariacji, preludiów i innych form, z których motywy zostały splecione nicią kompozycyjną RGG, generując jednolity obraz wielowarstwowego dzieła.
zdj. Gosia Frączek

(Aktualizacja: 16.10.2021 15:24)