Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościLaureaci XIV Przeglądu Piosenki i Poezji Kresowej oraz Mobilna Filharmonia

24.10.2021

Laureaci XIV Przeglądu Piosenki i Poezji Kresowej oraz Mobilna Filharmonia

23 października 2021 r. w sali widowiskowej JOKiS odbył się Koncert Laureatów XIV Przeglądu Piosenki i Poezji Kresowej. Protokół z rozstrzygnięcia przeglądu podajemy w załączeniu. Koncert uświetnił występ Dagmary Moskwy i zespołu Mobilna Filharmonia pt. „Jak za dawnych lat".

Mobilna Filharmonia - nowatorskie lekcje muzyki - firma edukacyjna

Mobilna Filharmonia prezentuje bogactwo polskiej i światowej kultury muzycznej. Razem z dziećmi odkrywa tajniki muzyki, jej style, epoki historyczne. Słuchacz w czasie koncertów poznaje ciekawostki z życia słynnych kompozytorów, poznaje różne instrumenty muzyczne i muzykuje razem z wykonawcami. Koncerty wykonywane są na żywo przez osoby z wykształceniem muzycznym i pedagogicznym. MF stara się, aby każdy koncert był inny, każdy z muzyków był odpowiednio ucharakteryzowany, a na kolejnych audycjach pojawiał się nowy instrument muzyczny oraz adekwatne do tematu i epoki rekwizyty. Każdy temat dostosowany jest do wieku uczestników i oparty jest na nowej podstawie programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz nawiązuje do aktualnie obchodzonych świąt takich jak Święto Odzyskania Niepodległości czy Boże Narodzenie. Artyści aktywizują wyobraźnię tych młodszych i starszych widzów, pobudzają kreatywność, rozwijają słuch muzyczny, umożliwiają zdobycie nowych doświadczeń w sferze poznawczej, a także w wymiarze emocjonalnym, fizycznym i społecznym.
Mobilna Filharmonia przedstawia barwny świat lat 20. i 30. ubiegłego stulecia: nieśmiertelne przeboje takich artystów jak Hanka Ordonówka, Mira Zimińska, Tola Mankiewiczówna, Mieczysław Fogg, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza i innych.

Artyści dbają również o wizualną stronę koncertu. Stroje w stylu XX-lecia międzywojennego jeszcze bardziej wprowadzają nas w klimat wykonywanych przez nich utworów.

Skład Zespołu

Piotr Madura - fortepian

Konrad Kiełbasa - Łyko - gitara basowa

Damian Sąsiadek - perkusja

Dagmara Moskwa, Mirosław Szpyrka - śpiew

Materiał promocyjny zespołu.

Fotorelacje na naszym fanpejdżu

Koncert Laureatów

Mobilna Filharmonia

Organizatorzy Przeglądu:Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich Oddział w Jarosławiu oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

ździernika br.  wypełnionej  karty zgłoszenia i zgody na  przetwarzanie danych osobowych na adres:

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 26.10.2021 16:21)
Dagmara Moskwa i Mobilna Filharmonia., Fot. K. Peszko (1-2).
Fot. JOKiS
Dagmara Moskwa i Mobilna Filharmonia., Fot. K.P JOKiS