Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościRozpoczęcie Festiwalu Zapolskiej ... z Molendą

Rozpoczęcie Festiwalu Zapolskiej ... z Molendą

W Księgarni ,,Jarosławski Kuferek Artystyczny" w Jarosławiu (Kamienica Rynek 6) 18 listopada br. - spotkaniem autorskim z Jarosławem Molendą - rozpoczął się Festiwal Wokół Gabrieli Zapolskiej ,,Cóż za temperament szalony!". Jarosław Molenda jest autorem 43 książek, a wśród nich książki, w której przedstawił m.in. sylwetkę tej wybitnej polskiej literatki z przełomu XIX i XX w., pt. ,,Gorszycielki. Dziewczyny, które łamały tabu i konwenanse". Spotkanie w imieniu Elżbiety Śliwińskiej - Dąbrowskiej, dyr. JOKiS otworzyła Anna Sroka, kier. działu animacji kultury, organizacji wydarzeń artystycznych i promocji. Z właściwą sobie swadą poprowadził je Henryk Paszek. Nasz gość nie zamknął się jedynie w tematycznym kręgu Zapolskiej, ale opowiedział o innych bohaterkach ze wspomnianej książki. Zaprezentował również dwie najnowsze swoje książki: ,,W 80 filiżanek dookoła świata. Piętnaście najsłynniejszych kawiarni" oraz ,,Z espresso przez Europę"; bowiem uprawia również literaturę kulinarną. Autor w swojej twórczości w ogóle podejmuje bardzo różnorodną tematykę (historia, sensacja, turystyka i nie tylko ... ). Spotkanie przebiegało w swobodnej atmosferze, gdyż Jarosław Molenda okazał się uroczym gawędziarzem, obdarzonym bezpośrednim, naturalnym sposobem bycia.

Fotorelacja ze spotkania.

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 19.11.2021 13:02)
Otwarcie spotkania (od lewej): Anna Sroka, Jarosław Molenda, Henryk Paszek.
Autor otrzymał okolicznościowy upominek w związku z obchodzonymi w tym roku w JOKiS trzema jubileuszami.
Od prawej: Autor, Elżbieta Tkacz - dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu, Dorota Grząba, reprezentująca Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Przemyślu Filia w Jarosławiu.
Fot. K Peszko (1-11).
Fot. JOKiS