Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościOgólnopolski Festiwal Teatrów drobny.

Ogólnopolski Festiwal Teatrów "drobny".

LAUREACI IV OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRÓW dROBNY:

• TEATR RUCHU FORMA  "DOKĄD" - WYRÓŻNIENIE
  • JERZY KAŁDUŚ "DZIADEK CZYŚCIBUT" - WYRÓŻNIENIE
  • MONIKA ADAMIEC I FILIP KOT  "WYJAŚNIENIE" - WYRÓŻNIENIE
  • KOMPANIA TEATRALNA MAMRO "EKSPERYMENT" - III NAGRODA
  • RAFAŁ PASKO #HEN - II NAGRODA
  • TEATR RYBA LATAJĄCA 'ODWAŻYŁAM SIĘ ZDJĄĆ BUTY" - I NAGRODA

zdjęcia z festiwalu kliknij

PROGRAM:

19 listopada 2021 r.

16.45 - Inauguracja Festiwalu/Kameralna Scena Młodych

17.00 - Dziadek czyścibut - Teatr Jednego Aktora, Jerzy Kałduś, Lublin, reż. Jerzy Kałduś/Kameralna Scena Młodych

18.10 - Dokąd? - Teatr Ruchu forma, Andrychów, reż. Aneta Lachendro/sala widowiskowa JOKiS

19.00 - #Hen - Teatr Jednego aktora, Rafał Paśko, Przemyśl, reż. Rafał Paśko/Kameralna Scena Młodych

19.50 - Eksperyment - Kampania Teatralna Mamro, Warszawa, reż. Grzegorz Reszka/Sala widowiskowa JOKiS

20 listopada 2021 r.

14.00 - Wyjaśnienie, Monika Adamiec i Filip Kot, reż. Monika Adamiec/Kameralna Scena Młodych

15.00 - Pieśń Humbaka - Teatr Forma Marcina Fortuny, Radom, reż. Marcin fortuna/sala widowiskowa JOKiS

16.10 - Odważyłam się zdjąć buty - Teatr Ryba Latająca, Karolina słonka, Mazanowice, reż. Anna Maśka/Kameralna Scena Młodych

19.00 - Zakończenie Festiwalu.

zdjęcia z festiwalu Kacper Loc kliknij

Informacje o wystepujących gościach teatralnych znajdziecie w poniższych linkach:

Przedstawiamy Jury tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów dRoBNY.
JOANNA HOLCGREBER
Od 1995 roku aktorka i pedagog Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Od 2010 roku pełni rolę asystentki reżysera w próbach do realizowanych w „Gardzienicach” spektakli.
Od początku swojej pracy w Teatrze „Gardzienice” aktywnie i twórczo uczestniczy we wszystkich projektach teatralnych i dydaktycznych organizowanych przez ten teatr oraz odbywających się z jego udziałem, gra wiodące role w spektaklach, pełni rolę asystenta reżysera przy ich realizacji. Stanowi trzon zespołu artystycznego prowadzącego sesje dydaktyczne, organizowane w wielu miejscach w Polsce i zagranicą, dla studentów szkół teatralnych, animatorów kultury, aktorów i reżyserów. Specjalizuje się w prowadzeniu „treningu wzajemnościowego" oraz „cheironomii" - specyficznych form treningu aktorskiego, stworzonych i wyrosłych na gruncie „gardzienickim".
MAŁGORZATA PRUCHNIK - CHOŁKA
Aktorka, wokalistka. Od 2008 roku związana ze sceną teatru im W. Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie zagrała wiele ról, m.in. Ania Shirley ("Ania z Zielonego Wzgórza reż. Jan Szurmiej), Ofelia ("Hamlet " reż. Steve Livermoore), Edith Piaf ("Piaf " reż. J. Szurmiej) , Mira Kubasińska ("Kiedy byłem małym chłopcem " reż. Tomasz Man). Od kilku lat koncertuje ze swoim TRIO, z którym nagrała pierwszą płytę z piosenkami Edith Piaf. Powstaje właśnie ich pierwszy autorski materiał. Piosenkę pt. "Od nowa " można usłyszeć na kanaleYouTube. Związana nie tylko ze sceną gra w słuchowiskach radiowych, serialach telewizyjnych (ostatnio serial "Lab " w stacji TVN). Poza tym uczy młodych adeptów sztuki aktorskiej w Akademii Aktorskiej Artysta.
MACIEJ SZUKAŁA
Aktor Teatru Przedmieście w Rzeszowie, instruktor teatralny, pedagog, animator kultury. Absolwent socjologii i pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego, współtwórca i organizator licznych festiwali teatralnych („Źródła Pamięci. Grotowski- Kantor- Szajna”, „Buda Jarmarczna”, "Łańcuckie Noce Teatralne” oraz ostatnio Letnich Spotkań Teatralnych "Kołowrotek"). Wspólnie z Anetą Adamską prowadzi warsztaty teatralne w kraju i za granicą, reżyser Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy w Stalowej Woli (2012-2018) oraz Teatru Sioło w Rakszawie. Założyciel zespołu rock-reaggae-ska Jahfahrai.
zdj. Joanna Kwiatkowska - Stabryła, Przemek Wiśniewski, archiwum prywatne.

(Aktualizacja: 22.11.2021 09:16)
pamiątki dla gości zaproszonych na festiwal, które powstały w pracowni ceramicznej JOKiS JCCA, autorstwa Ewy Rubin-Kurnal
Fot. J.K JOKiS
Fot. J.K JOKiS