Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościJasełka 2022

Jasełka 2022

Święta Bożego Narodzenia i magiczny czas wspólnego kolędowania i przeżywania cudu narodzin Dzieciątka Jezus już niedługo...zatem zaprosiliśmy do udziału w XXVIII Teatralnych Spotkaniach Jasełkowych przedszkola, szkoły, domy i ośrodki kultury, które miały możliwośc zaprezentowania widowisk jasełkowych na naszej scenie 18 stycznia 2022 r.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podsawowej Nr 11 z Odziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Jarosławiu, następnie Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Baśli Puzon w Jarosławiu i Grupa Wiercipiętki ze Szkoły Podsawowej Nr 6 w Jarosławiu.

link do galerii zdjęć z Przeglądu kliknij

Protokół

z Spotkań Teatralnych „Jasełka 2022” organizowanych przez:

Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki

przeprowadzonych 18 stycznia 2022 r. w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki

Komisja Artystyczna w składzie:

1. Marzena Stęc – JOKiS w Jarosławiu

2. Krystyna Czura –  MDK w Lubaczowie

3. Paweł Sroka – JOKiS W Jarosławiu

po obejrzeniu 4 przedstawień w wykonaniu zespołów reprezentujących jarosławskie Szkoły Podstawowe postanowiła przyznać:

Nagrodę Główną „Najpiękniejsze Jasełka  2022 ”dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarosławiu
Za szczere pełne radości rozśpiewane jasełkowanie. Za anielskie pląsy, górali dokazywanie i ciupagą machanie.
( nagroda finansowa w kwocie 400 zł)

I NAGRODA dla Szkoły Podstawowej nr 11 z oddziałami integracyjnymi w Jarosławiu
Za piękny spektakl jasełkowy, dyscyplinę sceniczną i stroje. Za góralskie śpiewy, aniołów tańce i żywiołów harce.
( nagroda finansowa w kwocie 300 zł)

II NAGRODA dla zespołu „Wiercipiętki” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu
Za piękne nawiązanie do tradycji grup kolędniczych. Za wysoką kulturę słowa aktorów
i przemyślaną reżyserię.
 ( nagroda finansowa w kwocie 250 zł)

III NAGRODA dla Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej
Za udaną próbę przedstawienia historii narodzin Bożej Dzieciny
( nagroda finansowa w kwocie 150 zł)

NAGRODA INDYWIDUALNA dla Zuzanny Zięby ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarosławiu za rozśpiewaną rolę aniołka.
( nagroda rzeczowa)

Komisja  składa podziękowanie zespołom za udział w „Jasełkach 2022”, nauczycielom, instruktorom, opiekunom za zaangażowanie w działalność na rzecz zachowania i przekazywania tradycji bożonarodzeniowych, rozwój edukacji teatralnej i wyrabianie nawyku czynnego uczestnictwa w kulturze dzieci i młodzieży, organizatorom za sprawne przeprowadzenie Spotkań, miłą atmosferę ,  pomoc merytoryczną i ufundowanie nagród pieniężnych.

Podpisy Komisji

……………………………………………………….