Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościNa zimową nutę - warsztaty muzyczno-plastyczne

Aktualności

24.01.2023

Na zimową nutę - warsztaty muzyczno-plastyczne

 

"Na zimową nutę" i karnawałowe marakasy ????????????
Pierwsza część warsztatów plastyczno-muzycznych odbyła się w piwnicach Ratusza w Centrum Edukacji Kulturalnej Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki
Uczestnicy wykonali piękne instrumenty perkusyjne, które przywędrowały do Europy z Kolumbii, Gwatemali i Puerto Rico. Początkowo były wykonywane... ze skorup orzecha kokosowego, tykwy lub dyni!
Grzechotki przywędrowały do Europy niecałe sto lat temu razem z muzyką kubańską - cza-czą, rumbą oraz mambą. Nasze marakasy powstały z butelek, kolorowych taśm oraz ryżu, grochu i ciecierzycy, a swoim oryginalnym brzmieniem urozmaicą warsztaty muzyczne zaplanowane na nastepny dzień! ????????
Zajęcia poprowadziły instruktorki Ewa Rubin-Kurnal i Justyna Wota.
W drugim dniu warsztatów uczestnicy zajęć poznali inne instrumenty perkusyjne - ich nazwy, pochodzenie i dźwięk. Następnie rozśpiewali się, wykonując kilka prostych ćwiczeń wokalnych z towarzyszeniem pianina. Potem uważnie przeczytali tekst utworów "Zima zła", "Ślizgawka" i "Zajączek" (słowa Maria Konopnicka). Nie obyło się bez wyjaśniania trudnych słów, użytych przez poetkę, ale nasi uczestnicy poradzili sobie rewelacyjnie! Zimowe piosenki uzupełnił akompaniament klawiszy, ale przede wszystkim dźwięk marakasów, które zostały wykonane wczoraj. Warsztaty zakończyły się również wspólnym kolędowaniem. ????????
Warsztaty poprowadziła Justyna Wota - wokalistka, instruktorka JOKiS, prowadząca Jarosławską Scenę Piosenki Aktorskiej.
Fotografie i filmy wykonał Krzysztof Peszko. Zapraszamy do obejrzenia relacji

relacja 2

relacja 1

Marzena Stęc
(Aktualizacja: 24.01.2023 13:29)
Galeria zdjęć
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS