Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościMuzykaKoncert Galowy XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu

Fascynujący świat kultury i sztuki w nowoczesnej odsłonie!!!

Rozliczenia transakcji
przeprowadzane są
za pośrednictwem
Dotpay.pl

JOKiS należy do sieci Kin
Studyjnych i Lokalnych

Zadanie pn. Kontynuacja modernizacji

budynku Miejskiego Ośrodka Kultury

wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia
w ramach Programu

Infrastruktura domów kultury

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury”.

Cyfryzację kina IKAR dofinansowało

.

Muzyka

22.01.2017

Koncert Galowy XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu

W niedzelę 22 stycznia 2017 r. odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, organizowany już po raz 22. w Miejskim Ośrodku Kultury. Wydarzenie co roku przyciąga  wykonawców z całej Polski,  którzy prezentują kolędy i pastorałki nie tylko doskonale nam znane, ale i te nieco zapomniane. Nad wydarzeniem patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Jarosławia. W Koncercie finałowym zaplanowanym na godzinę 16.00 wystąpili finaliści wyłonieni z grona 35 solistów i zespołów.

Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek ma już 22 lata. Jego celem jest ożywienie narodowej tradycji kolędowania, doskonalenie warsztatu artystycznego oraz konfrontacja dokonań twórczych wykonawców i instruktorów.  21 stycznia br. w Miejskim Ośrodku Kultury. o godz. 11.00 w sali widowiskowej rozpoczęły się przesłuchania konkursowe. Z grona zakwalifikowanych 35 solistów i zespołów jury wyłoniło finalistów, którzy następnego dnia w niedzielę o godz. 16.00 wystąpili w galowym koncercie

zdj. z koncertu galowego TUTAJ

Organizatorzy: Urząd Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Parafia pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu.

(Aktualizacja: 23.01.2017 10:27)