Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościPlastykaJarosławskie Boże Narodzenie na kartce

Plastyka

Jarosławskie Boże Narodzenie na kartce

Rozstrzygnięta została VII edycja konkursu na kartkę świąteczną z motywem Jarosławia – Boże Narodzenie 2022. 8 grudnia br. zastępca burmistrza Dariusz Tracz spotkał się z laureatami i wręczył nagrody.

Celem konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem Jarosławia – Boże Narodzenie 2022, organizowanego przez burmistrza miasta, przy wsparciu miejskich instytucji kultury i sportu oraz sponsorów, było wyłonienie najciekawszych projektów plastycznych o tematyce Świąt Bożego Narodzenia, które stały się podstawą do stworzenia kartek rozsyłanych przez urząd nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Spośród 5 kategorii został wybrany jeden projekt, który został poddany profesjonalnej obróbce graficznej, wydrukowany i już niebawem trafi do adresatów.

Jego autorem jest Natasza Waliczek (klasa I) z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. S. Wyspiańskiego w Jarosławiu.

Na konkurs wpłynęło łącznie 320 prac w 5 kategoriach: przedszkola – 46 kartek, szkoły podstawowe kl. 0-3 – 148 kartek, szkoły podstawowe kl. 4-8 – 98 kartek, szkoły ponadpodstawowe – 23 kartek, mieszkaniec – 5 kartek.

Nagrody rzeczowe ufundowali współorganizatorzy - Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Miejska Biblioteka Publiczna oraz sponsorzy - Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego "ROSA" Sp. z o.o., Ledolux Poland Sp. z o.o.; Bendoors Stolarka; FHU Grafix Mariusz Tarkowski, San-Pajda Sp. z o.o. oraz sponsor który wyraził wolę pozostania anonimowym.

Dodatkowo autorka najlepszej pracy otrzymała pakiet kartek świątecznych z własnym projektem.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej, która znajduje się w holu Ratusza, natomiast od środy (14 grudnia) kartki konkursowe będzie można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Źródło: https://miastojaroslaw.pl

Fotorelacja.

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 10.12.2022 19:19)
W pracach komisji oceniającej uczestniczyła Elżbieta Śliwińska - Dąbrowska, dyrektor JOKiS.
Fot. Urząd Miasta Jarosławia (1-5).