Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościTeatrSukcesy w Podkarpackich Konfrontacjach Teatralnych

Teatr

27.11.2022

Sukcesy w Podkarpackich Konfrontacjach Teatralnych

Spektakl Teatru KĄT ,,Poobiednie Igraszki" został nagrodzony w Podkarpackich Konfrontacjach Teatralnych (25-27.11.2022), odbywających się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w ramach projektu Przestrzenie Sztuki Rzeszów*. Indywidualnie wyróżniona została Milena Piejko za kreacje aktorskie w dwóch spektaklach ,,Poobiednie igraszki" i Marzyciel". Obydwa spektakle wyreżyserował Paweł Sroka, instruktor teatralny JOKiS.

Na podstawie fb Teatru KĄT.

* Przestrzenie Sztuki to rozwijany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego program powołania ogólnopolskich, interdyscyplinarnych centrów kultury, prowadzonych we współpracy ministerstwa, samorządów, organizacji pozarządowych, uczelni artystycznych oraz sektora prywatnego i opierających się na istniejących instytucjach kultury. Program stawia na pierwszym miejscu umożliwienie pracy artystom pozbawionym na co dzień „stałego adresu”. Przestrzenie Sztuki to także szeroka oferta edukacyjna angażująca lokalne społeczności oraz poszerzanie oferty kulturalnej i dostępu do niej.

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 30.11.2022 12:22)
Zespół Teatru KĄT.
Milena Piejko., Fot. Fb Tetru KĄT.