Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaKino “IKAR”Filmowy Klub Dyskusyjny

Filmowy Klub Dyskusyjny

Filmowy Klub Dyskusyjny

Lubisz dobre kino ?
Chcesz o tym rozmawiać ?
Masz ochotę ciekawie spędzić czas ?
Pragniesz poszerzyć swoją wiedzę ?

Przyjdź ! Dołącz do nas. Razem stworzymy
Filmowy Klub Dyskusyjny .

14 marca godz. 18.00

 


14 grudnia godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie w ramach Filmowego Klubu Dyskusyjnego. W ramach spotkania projekcja filmu "Konstytucja" reż. rajko Grlić,

produkcja : Czechy, Słowacja,Chorwacja, Macedonia czas trwania: 90 min

W jednym budynku mieszkają sąsiedzi, którzy unikają się nawzajem, bo żyją inaczej, wierzą w co innego i pochodzą z różnych miejsc. Prawdopodobnie nigdy nie zamieniliby ze sobą ani słowa, gdyby nie przypadek, który zbliży ich do siebie. Losy bohaterów splatają się w taki sposób, że zakwestionowaniu ulegną najgłębsze przekonania i uprzedzenia dotyczące statusu materialnego, orientacji seksualnej, narodowości i religii.
 

Archiwum:

Filmowy Klub Dyskusyjny MOK w Jarosławiu zaprasza 23 XI godz. 18.00 na trzecie spotkanie.
W programie min. projekcja filmu "Nauczycielka"
w reżyserii  Jana Hrebejka.

Czechosłowacja, wczesne lata 80. Dyrektor szkoły podstawowej zwołuje nadzwyczajne zebranie. Oskarża nauczycielkę panią Drazděchovą o wykorzystywanie uczniów do manipulowania rodzicami.

Czas: 1 godz. 42 min.scenariusz:
  oceń twórców
gatunek:
produkcja:
premiera: 10 lutego 2017 (Polska) 4 lipca 2016 (świat)
nagrody: 1 nagroda i 12 nominacji

 


 


Filmowy Klub Dyskusyjny MOK w Jarosławiu zaprasza 9 XI godz. 18.00 na drugie spotkanie. W programie min. projekcja filmu "Sława" :)
reżyseria : Kristina Grozeva Petar Valchanov
scenariusz: Kristina Grozeva Petar ValchanovDecho Taralezhkov
gatunek: Dramat
produkcja: Grecja, Bułgaria
Tzanko jest odludkiem, szarym pracownikiem kolei, którego życie jest kolażem przygniatającej monotonii, marazmu i nijakości. Pewnego dnia znajduje na stacji niebagatelną sumę pieniędzy, którą uczciwie postanawia oddać na policyjny komisariat. Nie przeczuwa jednak, że tym samym stanie się ofiarą korupcyjnej intrygi, za którą stoi młoda, bezwzględna i pozbawiona skrupułów pracownica rządowa o imieniu Julia. Kobieta wciąga Tzanko w misternie zaplanowaną aferę, niemal niszczącą życie mężczyzny – staje się on ofiarą chaosu i biurokracji. Tzanko postanawia oczyścić się z nieokreślonej winy i przystępuje do nierównej walki, niczym Dawid z GoliatemZapraszamy wszystkich miłośników kina !

FKD jest dobrowolnym zrzeszeniem miłośników sztuki filmowej, którzy nie tylko pragną pogłębić swe wiadomości w tej dziedzinie, ale zamierzają także brać czynny udział w popularyzowaniu wartościowych zjawisk artystycznych.
Z jednej strony  jest szkołą patrzenia na film, sprzyjającą wyrobieniu właściwych kryteriów oceny dzieł sztuki, z drugiej - szkołą kształcenia i rozwijania postaw. Zamierzone cele Dyskusyjny Klub Filmowy realizuje poprzez systematyczne organizowanie:
- projekcji utworów o wysokich walorach artystycznych, poprzedzonych fachową prelekcją i zakończonych dyskusją,
- spotkań z teoretykami, krytykami, twórcami filmowymi, ludźmi sztuki, nauki,
- otwartych imprez popularyzujących wartościowe zjawiska i treści filmowe.
(http://www.pfdkf.pl/zaloz.html)

Anna Sroka, Zofia Kolasa