Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaGalerie wystawoweGaleria Projektor SztukiWystawa ,,Ciekawostki i Fakty z Historii ,,Sokoła

Galeria Projektor Sztuki

Wystawa ,,Ciekawostki i Fakty z Historii ,,Sokoła"

Wystawa „Ciekawostki i fakty z historii „Sokoła” prezentuje zbiór najciekawszych informacji związanych z działalnością kulturalną w Gmachu „Sokoła”, który został otwarty 120 lat temu (8 stycznia 1901 roku), Kinematografu „Sokoła” (czynnego od 1910 roku) oraz domem kultury  w Jarosławiu (powołanym w 1945 roku).

Jest efektem kilkumiesięcznej pracy pracowników JOKiS, którzy przeszukiwali archiwum domu kultury w poszukiwaniu ciekawostek z jego 75 letniej działalności.

Wykorzystano informacje znajdujące się w obszernych kronikach domu kultury, które są prowadzone przez pracowników od początku jego działalności. Ważnym uzupełnieniem informacji znajdujących się w kronikach były zbiory prywatne, pochodzące od lokalnych historyków, m.in. Jerzego Czechowicza i Romana Burego. Byli i obecni pracownicy domu kultury służyli autorom wystawy swoimi wspomnieniami oraz pamiątkami z dawno minionych wydarzeń,  czynnie włączając się w jej tworzenie. Ponadto wystawę uzupełniają zdjęcia udostępnione przez Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu.

Wystawa towarzyszy wydarzeniu "Jubileuszowe pulsowanie kultury 120/110/75", które miało miejsce 9 czerwca 2021 r. o godz. 10.00 w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki.
Z wystawą koresponduje album pod tym samym tytułem wydany przez JOKiS. 

Opracowanie tekstów, kwerenda żródłowa fotografii: Anna Duliban,
Projekt graficzny, sklad, przygotowanie do druku: Jerzy Gągol. Marzena Stęc

Fotografie, logotypy i wycinki prasowe pochodzą z kronik MOK i JOKiS, Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich oraz ze zbiorów prywatnych Romana Burego i Jerzego Czechowicza.

więcej o jubileuszu w zakładce aktualności.