Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaWystawyGaleria Projektor SztukiTYLKO JEDNO ZDJĘCIE - JUST ONE PHOTO 2017 - WYSTAWA PRAC KONKURSOWYCH

Galeria Projektor Sztuki

TYLKO JEDNO ZDJĘCIE - JUST ONE PHOTO 2017 - WYSTAWA PRAC KONKURSOWYCH

Data wystawy: -30.11.2017
 

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac konkursowych połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom 18 listopada 2017 r. godz. 17.00 Galeria Projektor Sztuki MOK (Hol Kina IKAR) Pl. Mickiewicza 6 w Jarosławiu.

Na uroczystość zapraszamy wszystkich pasjonatów i miłośników fotografii. To wielkie święto dla uczestników międzynarodowego konkursu "Tylko Jedno Zdjęcie 2017 ".

 
Z roku na rok poszerza się grono osób zainteresowanych udziałem w naszym konkursie w Polsce jak i za granicą. Było to ogromne wyzwanie dla naszego Ośrodka, by z jak najlepszej strony zareklamować sam konkurs jak i miasto prawie na wszystkich kontynentach świata. Uczestników z odległych Państw przybywa. Tak było równiż w tym roku. W sumie zarejestrowaliśmy udział  ponad 240 uczestników z 33 państw! Efektem finałowym jest miesięczna ekspozycja najlepszych, nagrodzonych i wyróżnionych fotografii w Galerii Projektor Sztuki należącej do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu - dodaje Marzena Stęc, sekretarz konkursu.

Tegoroczna edycja jest dziesiątą po reaktywacji konkursu w 2008 r. i, co dla nas bardzo ważne,  pod patronatem dwóch znaczących Federacji Fotograficznych FIAP  i IAAP - mówi Krzysztof Peszko, kurator konkursu „Tylko Jedno Zdjęcie". Patronat nad naszym wydarzeniem objął również Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej - Stowarzyszenie Twórców, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Burmistrz Miasta Jarosławia.

Prace uczestników w tegorocznej edycji konkursu oceniali jurorzy:

Krystyna Małgorzata Dołowska - AFRP, Dyrektor Fundacji Fotografia dla Przyszłości – Warszawa, przewodnicząca    
Cezary Dubiel, EFIAP/s , AV-AFIAP, AFRP, Szczecin
Dariusz Kobylański, Artista FIAP (AFIAP), Tarnów

którzy po obejrzeniu nadesłanych 238 prac autorów z  33 państw, zakwalifikowało na wystawę pokonkursową 80 prac.

Po dokonaniu oceny wszystkich zgłoszonych na Konkurs prac Jury postanowiło przyznać:

Złoty, srebrny i brązowy medal FIAP, Wyróżnienia honorowe FIAP, Nagroda „Best Autor” FIAP, Złoty, Srebrny i brązowy medal oraz wstążki honorowe International Associacion of Art Photographers IAAP, Złoty, srebrny i brązowy medal Stowarzyszenia Fotoklubu RP.

Ponadto Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu oraz fundatorzy Konkursu przyznali swoje indywidualne nagrody.


 

Exibition will take place between 18th November and 30rd December 2017 The ceremony open exhibition starts on 26th November 2016 in GALERIA PROJEKTOR SZTUKI
MIEJSKI OŚRODEK KULTURY IN JAROSLAW