Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaGalerie wystawoweGaleria Projektor SztukiKatarzyna Szarek

Galeria Projektor Sztuki

Katarzyna Szarek

18 SIERPNIA GODZ. 18.00
GALERIA "Projektor Sztuki"
Hol kina IKAR

Katarzyna Szarek jest absolwentką historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Fotografia jest jej pasją od kilkunastu lat. W swoich zdjęciach stara się uchwycić przemijające chwile, które są jedyne i niepowtarzalne.

Nie trzeba przemierzać setek kilometrów, aby zobaczyć ładny krajobraz czy urokliwe miejsce. Piękno jest wokół nas, w zasięgu ręki, wystarczy tylko zatrzymać się na chwilę, rozejrzeć dookoła i wyciągnąć aparat, aby zarejestrować te wspaniałe momenty.

Wystawa “Impresje światła” to zbiór fotografii powstałych w miejscu zamieszkania autorki. Na polach uprawnych, na łąkach czy podczas wycieczki do pobliskich miast. Zmieniające się światło, zmieniające się kolory… Tematem wystawy jest natura, jej bogactwo form i barw. Spokój, który wybija z tych fotografii, rodzime piękno, tak dobrze nam znane, a jednak wciąż zachwycające i ciekawe, zabytki architektury staromiejskiej jako ślady przeszłości, nasze dziedzictwo, otulone światłem zachodzącego słońca... Uchwycone obiektywem kadry są wyjątkowe i niepowtarzalne.