Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaGalerie wystawoweGaleria rynek 6Vladimir Vajs

Galeria rynek 6

Vladimir Vajs

Wystawa malarstwa.

Galeria Rynek 6
Wernisaż: 15 lipca 2022 r. godz. 17.00
wystawa czynna do 12.08.2022
Ekspozycja we współpracy z Centrum Kulturalnym w Przemyślu

 

VLADIMIR VAJS

Artysta - grafik – fotograf; członek stowarzyszenia PointA o.z/,członek fotoklubu „Reflex”.

Urodził się w 1956 roku, w Bratysławie. Artystyczna Szkoła Ludowa i bogate środowisko kulturalne miasta Hummennego  miały wpływ na kształtowanie osobowości malarza.

W latach 1971 -1974 odbył naukęna Wydziale Grafiki Reklamowej Średniej Szkoły Przemysłowo – Artystycznej w Koszycach. Dla dalszej twórczości artysty  istotną była edukacja na FFUK  w Bratysławie  (Wydział Etyki i Wiedzy o Kulturze) gdzie studiował historię sztuki, malarstwo, grafikę i fotografię.

Do 1993 roku pracował w Dziale Marketingu, Reklamy i Promocji Biznesu w firmie Chemlon w Humennym  oraz w francuskiej firmie Rhone Poulenc.

W 1992 roku był współzałożycielem firmy reklamowej  ’’WM‘’ , gdzie pracuje jako artysta, grafik, fotograf, menadżer.

W latach 2001 -2004 pracuje jako dyrektor kreatywny zarządzający Drukarnią – Studio „Transeco – Europrint”, w Bratysławie.

Jest twórcą jednolitego stylu projektowania graficznego, wydawnictw artystycznych, broszur, folderów, katalogów, reklam, wydawnictwa U.S.Steel Koszyce – jednego z najważniejszych wydawnictw w Europie Środkowej.

Vladimir Vajs uprawia malarstwo, fotografię, grafikę komputerową. Zajmuje się techniką akwarelową, tu preferuje takie gatunki jak portret i pejzaż.

Wrażliwość, wiedza z zakresu historii sztuki, bogate doświadczenie malarza i fotografa, biegłość grafika komputerowego,  praktyka nabyta podczas wieloletniej  pracy w drukarni,  pozwala na wielką swobodę w pracy z różnymi mediami. Poszukiwania malarza zaowocowały nowym etapem twórczości   ściśle związanym z abstrakcją organiczną i geometryczną. Vladimir Vajs  swoim  nowym ekspresyjnym i syntetycznym  malarstwem zaskoczył  kolegów artystów.   Ważna dla Vajsa jest swoista recepcja spuścizny OP ARTU, a szczególnie bogatego dziedzictwa Victora Vasarely . Operowanie różnymi strukturami graficznymi, efektami wizualnymi, kolorem rytmem,wielowarstwowość łączenie elementów geometrycznych z kształtami organicznymi składają się na indywidualny język plastyczny Vladimira Vajsa.

WYSTAWY ZBIOROWE:

2020 – Muzeum Vojtecha Lofflera w Koszycach- Victot Vasareli w twórczości współczesnych artystów słowackich;
2020 – Preszowska Galeria – The main exibition Triennale „Silver Quadrinale”;
2018 – 2020 - The main exibition Triennale „Silver Quadrinale” – RP; SK;HU;UA;RO; catalog  ISBN 978-83-60986-63-9;
2017 – Dom Kultury w Egerze.

WYSTAWY INDYWIDUALNE:

2020 – Galeria VEBA, Hotel Bankowy w Koszycach – NovAbstrakcja;
2019 –  Vihorlatske Muzeum w Humennym  - „Współbrzmienia i kontrasty”;
2019 – Sanok  - NovAbstrakcja;
2015 – Słowackie Muzeum Techniki w Koszycach - NovAbstrakcja.

 źródło Galeria 12 - Centrum Kulturalne w Przemyślu (przemysl.pl)