Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaGalerie wystawoweGaleria rynek 6Anna Drąg - wystawa rysunku, malarstwa

Galeria rynek 6

Anna Drąg - wystawa rysunku, malarstwa

Zapraszamy na wystawę rysunku i malarwstwa do Galerii Rynek 6 autorstwa Anny Kingi Drąg

15 września 2022 r. godz. 17.00

Artystka o swojej twóroczości mówi tak:

Eksperymentowanie, 
Doświadczanie
Odczuwanie
kto to jest artysta. 
Kim jest i czym się powinien charakteryzować?
Czy jest na to jakiś przepis? 
Czy uczą nas tego w szkole, lub na studiach..? Czy moze tytul magistra sztuki daje nam ten przywilej?  a moze przynależność do Związku artystów plastyków i opłacanie rocznych składek? Moze  ilość zaliczonych wystaw która tak pięknie prezentuje się w naszej artystycznej biografii? Moze ilosc  namalowanych obrazów, czy rzeźb? Moze ilosc sprzedanych prac?
A może po prostu to życie nas  weryfikuje, czy sie poczuwam do bycia artysta?
Co jest najważniejsze?
Może wszystko razem, a może nie. 
A może dla każdego z osobna oznacza to co innego?
Jedna  rzecz na pewno łączy wszystkich twórców. To jest by być sobą. 
Czasem skłaniamy się do naśladownictwa innych wielkich twórców przed nami, bo widzimy jak zaistnieli na kartach historii, Ale to kształtowanie własnego stylu poprzez indywidualne doświadczenia i własne eksperymenty prowadzi do tego kim się stajemy i co mamy do pokazania światu. Nie każdy z nas staje się sławny. Nie każdy z nas sprzedaje... A mimo to jest w nas coś co pomimo to popycha nas do tworzenia czegoś nowego. 
Na tej wystawie chcę pokazać kolekcje przekrojowa moich prac, w większości jeszcze nie prezentowana,  która łączy w sobie elementy eksperymentów i poszukiwań zainspirowana sztuka ulicy i street artem, oraz przefiltrowana poprzez odczucia moje lub moich znajomych którzy byli moim natchnieniem. Wiele z nich opowiada historie, tak jak moje ilustracje.