Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaGalerie wystawoweGaleria rynek 6Andrzej Rułka i Kamil Skrzypiec - Międzyczas

Galeria rynek 6

Andrzej Rułka i Kamil Skrzypiec - "Międzyczas"

Wystawa  fotografii "Międzyczas"jest dostępna dla zwiedzających od 5 sierpnia do 30 sierpnia br.


Andrzej Rułka

Urodzony w 1973 r. w Puławach. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. W latach 1995-2000 studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. W 2000 r. Odbył stypendium dla samodzielnego artysty w Niemczech w mieście  Frankfurt nad Menem ( 1998) oraz w Finlandii na Uniwersytecie Artystycznym w Turku  ( 1999). Ukończył Wydział Grafiki na ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Wklęsłodruku prof. Andrzeja Pietscha. W 2013 roku ukończył studia doktoranckie na ASP w Krakowie w pracowni Filmu Animowanego  u prof. Jerzego Kuci na Wydziale Grafiki.  Od 2000 - 2002 pracuje w Liceum Plastycznym w Supraślu. 2002-2016 pracuje w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu.

 2004 -2008 - prowadzi  zajęcia na Wydziale Sztuki kierunek Edukacja Artystyczna na Uniwersytecie Rzeszowskim w zakresie grafiki warsztatowej, 2010 – 2012 -  prowadzi zajęcia Projektowanie graficzne i multimedia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego , 2014 do 2017  - prowadzi przedmiot Animacja na Studiach Podyplomowych Grafika Komputerowa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.  Od 2017  zatrudniony  na stanowisku adiunkta  w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej , obecnie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu. Zajmuje się grafiką, filmem animowanym i malarstwem. Przynależy do Stowarzyszenia Twórców Filmu Animowanego, Eksperymentalnego i Video ,,STUDIO A’’ w Krakowie. Członek Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.

Kamil Skrzypiec

Urodzony 18 marca 1993 roku w Rzeszowie. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Rzeszowie na kierunku Reklama Wizualna oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku grafika. Dyplom z wyróżnieniem zrealizował w pracowni Projektowania Graficznego pod kierownictwem prof. Wiesława Grzegorczyka oraz w pracowni Druku Płaskiego pod kierownictwem prof. Marka Olszyńskiego. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Zakładzie Grafiki Projektowej i Multimediów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Równolegle obejmuje stanowisko nauczyciela przedmiotów zawodowych fotografii i multimediów w Zespole Szkół Energetycznych. Najważniejszymi osiągnięciami są: I miejsce w Międzynarodowym konkursie na plakat Biało - czerwono – biały, zorganizowanym przez NCK we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2022), wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie na plakat Krajobraz: doświadczam w pełni z okazji Dnia Krajobrazu 2022 organizowanego przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska z siedzibą w Warszawie (2022), nagroda główna w Międzynarodowym konkursie STOP HATE / POSTER SHOW (2019), wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie Baltic Poster Contest 2019. Reduce, Reuse, Rethink! (2019) oraz I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Głębia Spojrzenia (2017). W 2021 i 2022 roku nominowany w Plebiscycie Edukacyjnym Nauczyciel na Medal. W 2018 nagrodzony Laurem Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego w kategorii Przyjaciel Studenta. W 2024 roku został laureatem nagrody Prezydenta Miasta Rzeszowa za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, w tym promocji Miasta Rzeszowa oraz nominowany do tytułu Osobowość Roku 2023 w kategorii Nauka przez Kapitułę Redakcji "Nowiny.  Jego dorobek artystyczny koncentruje się na dziedzinie projektowania graficznego, fotografii i mediach współczesnych. Osobiste działania artystyczno-naukowe dotyczą badań nad zastosowaniem nowoczesnych technik obrazowania wizualnego i informatycznych. Głównymi obszarami zainteresowań jest projektowanie plakatów artystycznych, grafiki użytkowej skoncentrowanej na przestrzeń wirtualną oraz grafik artystycznych z wykorzystaniem zróżnicowanych języków tworzenia w tym klasycznej grafiki wektorowej i rastrowej, oraz kodowania HTML, CSS, programowania JavaScript i Processing.