Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaGalerie wystawoweGaleria Rysunku i GrafikiWystawa Pracowni Graficznej

Galeria Rysunku i Grafiki

Wystawa Pracowni Graficznej

Data wystawy: 20.02.2020

 

20 lutego o godz. 18.00 w Małej Galerii odbył się wernisaż wystawy uczestników Pracowni Graficznej, która obchodzi piąty jubileusz pracy twórczej. Temu wydarzeniu towarzyszyło także otwarcie nowej przestrzeni ekspozycyjnej Galerii Rysunku I Grafiki, która mieści się na I piętrze przy Małej Galerii. Jest to miejsce, w którym eksponowane będą prace uczestników Szkoły Malowania i Rysowania  oraz Pracowni Graficznej powstałe podczas zajęć .

Pracownia Grafiki tradycyjnej swoją oficjalna działalność rozpoczęła w 2016 roku wówczas jeszcze w Miejskim Ośrodku Kultury, obecnie Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki pod kierunkiem artysty, grafika Damiana Waliczka. Sama idea pomysł zrodziły się już w 2015 roku, co zaowocowało pierwszymi pracami graficznymi wykonanymi przez uczestników Szkoły Rysowania i Malowania.

Jest to pierwsza taka pracownia w mieście o otwartej formule do której może dołączyć każdy bez względu na wiek i umiejętności. Podczas zajęć zgłębiane są tajniki wiedzy z unikatowych technik artystycznych w oparciu o druk wklęsły, wypukły i płaski. Uczestnicy warsztatów mają możliwość do samodzielnego tworzenia, rozwijania kreatywności i poszukiwania autorskich koncepcji obrazu.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 16.00-20.00 w pracowni plastycznej JOKiS ( I piętro)