Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaGalerie wystawoweGaleria rynek 6Wystawa malarstwa Wacława Kochanowicza

Galeria rynek 6

Wystawa malarstwa Wacława Kochanowicza

Wystawa malarstwa Wacława Kochanowicza pt. ,,Cały Ja" została otwarta w Galerii Rynek 6 - w dniu 9 sierpnia br. Czynna będzie do 29 sierpnia.

Wacław Kochanowicz

Urodził się w 1945 r. w Pruchniku. Od najmłodszych lat każdą wolną chwilę spędzał tworząc. Wygrywał wiele konkursów na szczeblach ogólnopolskich. Aktualnie realizuje malarstwo sztalugowe, stosując technikę olej na płótnie. Tematy dla swoich prac czerpie z lat zapamiętanych z dzieciństwa, inspirując się przyrodą, pejzażem oraz naturą.

Swoje emocje przenosi na blejtram, a jego obrazy emanują realizmem. Uczestnik wielu indywidualnych wystaw a także aukcji na rzecz rzeszowskiego hospicjum. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt pejzaży, sceny rodzajowe, martwą naturę a także portrety. Prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju, Francji, Kanadzie oraz USA.

W szerokim wachlarzu umiejętności na szczególną uwagę zasługują konie – pasja artysty. Malarstwo jest tym co kocha i dzięki czemu spełnia się artystycznie.

Artysta o sobie: ,,Nie chciałbym być przypisany na stałe do jakiejkolwiek: szkoły, trendu, grupy, mody, maniery. Mój indywidualizm to droga którą kroczę i dalej tak będę czynił. Wiele osób moje prace klasyfikuje tytułem „Powrót do korzeni”. Rzeczywiście w moich obrazach obecne są wspomnienia lat dziecięcych. Często motywem przewodnim są scenki rodzajowe z okolic Pruchnika w którym się urodziłem i wychowałem. Obrazy szczególnie pozytywnie są odbierane przez dojrzałe społeczeństwo, tęskniące za dawną polską wsią, przyrodą i atmosferą, która pozostała tylko we wspomnieniach".

Inni o Artyście:

“Obrazy Wacława Kochanowicza stanowią zapis wspomnień artysty. To świat wewnętrznych Jego przeżyć, wyrażonych za pomocą linii i plamy barwnej. To, co szczególnie zachwyca mnie w pracach Kochanowicza, to niezwykła dbałość o wykończenie i precyzja odwzorowania szczegółów. Klimat dzieł tworzy każdorazowo światło niezwykle ciekawie ujęte w pracach. Oddaje ono atmosferę miejsca i chwili. Dodatkowo w obrazach jakie posiadam z dorobku Pana Kochanowicza wyłania się nostalgiczny nastrój, który wywołuje w odbiorcach silne emocje”.

prof. UW. dr hab. Dariusz Tworzydło

----------------------------------------------------------

“Pan Wacław Kochanowicz, malarz zapomnianych klimatów, który pragnie zachować w pamięci świat, który już od nas odszedł. Biorąc udział w wernisażu Artysty, każdy człowiek przenosi się w świat zapomnianych klimatów polskiej wsi z XX wieku. Odnaleźć tu można piękno przyrody minionego świata, ale również zapomniane zabawy dzieci, ciężką pracę mieszkańców wsi i urocze konie. Konie, które w swej wyjątkowości, ujmują swą autentycznością, życiem i doskonałym odwzorowaniem cudu stworzenia. Bukiety kwiatów upięte w romantyczne warkocze, uderzają dokładnym, precyzyjnym, wręcz mistycznym odwzorowaniem. Chcę się podejść, powąchać, odnaleźć w nich zapach łąk, ogrodów i starych sadów. Wszystkie prace charakteryzują się starannością, grą cudnych kolorów światła i cienia. Namalowane często w taki sposób, jak gdyby w obecnej technice 3D. Rzadko spotyka się artystów, którzy z pamięci odwzorowują obrazy dawnych lat, oddają przestrzeń serca i duszy, zamykając ją w kawałku płótna ku pamięci przyszłych pokoleń. Warto zagłębić się w to malarstwo i wrócić do wspomnień często zasłyszanych od naszych dziadków. Zachęcam do zapoznania się z twórczością Artysty”.

Piotr Bartoń - kolekcjoner dzieł sztuki