Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościInneKonkurs na kartkę świąteczną

Inne

07.03.2018

Konkurs na kartkę świąteczną

Konkursowa kartka wesprze hospicjum!

Kartka świąteczna jest miłą niespodzianką i ozdobą przypominającą przez długi czas o tych, którzy ją wysłali. Tradycja wysyłania okolicznościowych pocztówek podtrzymywana jest również w jarosławskim Ratuszu. od kilku lat dzięki zaangażowaniu mieszkańców powstają oryginalne projekty. Dzięki temu wspólne i wyjątkowe życzenia płynął do zaprzyjaźnionych instytucji, samorządów i partnerów jako wyraz naszej pamięci i najlepszych życzeń. Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza do udziału w IV edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem naszego miasta. Tradycyjnie najciekawsze projekty zostaną zrealizowane i rozesłane, natomiast wszystkie prace przekazane Organizatorom „Jarosławskich Pól Nadziei” - akcji, której celem jest wsparcie Hospicjum działającego na terenie miasta. Termin nadsyłania kartek mija 9 marca br.

Co roku Urząd Miasta Jarosławia wysyła kartki świąteczne do Adresatów w Polsce i za granicą. Podtrzymywanie tej miłej tradycji jest wyrazem naszej pamięci o jednostkach, zaprzyjaźnionych instytucjach, organizacjach, samorządach, czy partnerach oraz jedną z form podziękowania za współpracę.

Od 2016 r. projekty rozsyłanych kartek stały się bardziej wyjątkowe, ponieważ powstają przy zaangażowaniu naszych mieszkańców - zarówno tych najmłodszych jak i dorosłych. Do tej pory w trzech edycjach otrzymaliśmy blisko tysiąc kartek. Ile będzie tym razem? Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza do udziału w czwartej - wielkanocnej odsłonie konkursu. Kartki max. formatu A5 (pojedyncze lub składane) można dostarczać do Ratusza do 9 marca włącznie. Laureatów poznamy 15 marca, podczas rozstrzygnięcia konkursu z wręczeniem nagród. Na zwycięzców czekają świąteczne niespodzianki.

Co bardzo ważne, tegoroczne prace mogą przyczynić się do wsparcia Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Nadesłane kartki oraz te powstałe na bazie zwycięskich projektów zostaną przekazane Organizatorom „Jarosławskich Pól Nadziei", którzy będą je kolportować wśród mieszkańców np. przed kościołami. By mogły znaleźć swoich właścicieli i zostać wysłane pamiętajmy, żeby nie opisywać ich dodatkowo i nie naklejać metryczek pracy.

Dla przypomnienia: w ubiegłym roku dzięki ulicznej zbiórce w ramach akcji „Jarosławskie Pola Nadziei" udało się zebrać na rzecz Hospicjum im. św. Jana Pawła II blisko 80 tys. zł. Finał tegorocznej akcji, której symbolem jest żonkil, odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia br.

Szczegóły konkursu znajdują się w załączniku, podobnie jak metryczka pracy oraz oświadczenie.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Jerzy Gągoł
(Aktualizacja: 07.03.2018 19:13)
Galeria zdjęć