Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościInneInauguracja III edycji akcji Czysty Jarosław

Inne

04.06.2018

Inauguracja III edycji akcji "Czysty Jarosław"

Inauguracja III edycji akcji „Czysty Jarosław". 
Podczas imprezy plenerowej w dniu 3 czerwca br. zorganizowanej w ramach obchodów Dnia Dziecka na płycie jarosławskiego Rynku miała miejsce inauguracja III edycji akcji „Czysty Jarosław." „Miej serce do recyklingu" to jedna z wielu atrakcji tegorocznej oferty ekologicznej skierowanej do dzieci i młodzieży .Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury - Paweł Sroka, Anna Sroka i Marzena Dudek, w bardzo atrakcyjnej formie opowiadali o rozpoczętej akcji ekologicznej.
Akcja "Czysty Jarosław" została przeprowadzona dwa lat temu po raz pierwszy. Jej inicjatorem jest Urząd Miasta Jarosławia oraz Wydział Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska. Konkursy, spotkania, warsztaty, happening to wszystko w ramach programu „Czysty Jarosław” realizowanego wspólnie przez Urząd Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Kultury. Ciekawe akcje dla dzieci i młodzieży oraz włączenie w nie dorosłych są częścią działań zachęcających do proekologicznych zachowań.
Uruchomiony program „Czysty Jarosław" daje nam możliwości docierania z ważnym tematem jakim jest ekologia do szerokiego grona odbiorców. Realizowane, ciekawe działania to propozycje zarówno dla dzieci, młodzieży jak i rodziców czy dziadków. Mam nadzieję, że zaproponowane formy spektaklu, warsztatów, konkursów, spodobają się mieszkańcom i chętnie włączą się w proekologiczne działania. Ważne jest byśmy myśląc o środowisku, zwrócili uwagę na nasze najbliższe otoczenie - mówi burmistrz, Waldemar Paluch.
Aż do listopada br. będą organizowane różnego rodzaju działania edukacyjne przypominające jak ważna jest troska o najbliższe otoczenie. - Naszym celem jest dotarcie z proekologicznymi działaniami do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz dorosłych mieszkańców miasta. Przez ciekawe konkursy, spotkania, warsztaty, czy akcje w przestrzeni miejskiej chcemy przypomnieć jak ważne jest dbanie o przyrodę i najbliższe otoczenie - mówią pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury odpowiedzialni za działania ekologiczne.

W ramach akcji "Czysty Jarosław" zaplanowano m.in:organizację przedstawień teatralnych, konkursów, warsztatów, działań interaktywnych,

Anna Sroka
(Aktualizacja: 04.06.2018 09:34)
Galeria zdjęć