Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościInneSztuka w ogrodzie

Inne

03.07.2019

Sztuka w ogrodzie

Szkoła rysunku i malowania zaprasza
na lipcowe zajęcia rysowania i malowania w jarosławskich plenerach.
W każdy wtorek. tel. 668 191 976.

Pierwszy plener, zaczęliśmy od malowniczego Opactwa Benedyktynek.
Przy sprzyjającej pogodzie, w towarzystwie ptaków i wiewiórek, skupiliśmy się na ich naturalnej przestrzeni. Dlatego rysowaliśmy drzewa, temat bardzo plenerowy i swobodny w interpretacji.

Letnią pracownię rozstawiliśmy już w pięknych ogrodach Klasztoru Franciszkanów. Pod dynamicznie zmieniającą się aurą na niebie, rysowaliśmy i malowaliśmy w impresjonistycznym klimacie. Szybko zmieniające się światło nie pozwalało na nudę, dlatego dominowały mniejsze niż zwykle formaty i różnorodność technik.

Koń jaki jest, każdy widzi" - pod takim hasłem odbył się kolejny piękny plener z cyklu "Sztuka w Ogrodzie". Tym razem w parku pawłosiowskim odwiedziliśmy stadninę koni "Arabian", gdzie mogliśmy za pomocą różnych środków plastycznych analizować tę bardzo wymagającą formę zwierzęcia. W planie drzew liściastych, których korony tworzyły pewny parasol przed słońcem, w dużym skupisku pozowały konie, wyraźnie nami zainteresowane. Dzięki uprzejmości Właścicieli stadniny, mogliśmy co nieco się o tych zwierzętach dowiedzieć, poznać panującą hierarchię a nawet imiona. Piękny czas w świetnej przestrzeni i super atmosferze, przyniósł imponujące efekty.

> Ostatni plener II edycji "Sztuka w Ogrodzie", odbył się w pięknym pejzażu klasztoru Ojców Dominikanów. W takim miejscu nie mogło zabraknąć inspiracji do tworzenia ornamentów, wolut, świetlików, gzymsów, przenikających przez ażurowe korony orzechów i krzewów ozdobnych. Wspaniały czas w ciszy i spokoju sprawia, że wychodząc poza mury klasztoru świat wydaje się zupełnie inny.

 

Jerzy Gągoł
(Aktualizacja: 25.07.2019 08:42)
Galeria zdjęć