Zapraszamy Państwa 4 lipca do Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki
godz. 18.00 wernisaż wystawy Jacka Wysockiego/ Mała Galeria
godz. 18.45. koncert Michała Matuszewskiego/ sala konferensyjno-baletowa/ I piętro
JACEK WYSOCKI
Ur. 27.08.1969 w Jarosławiu
Po zdaniu matury w 1989 roku przeprowadził się do Krakowa aby kontynuować naukę w szkole medycznej na kierunku Elektroradiologia. Obecnie prowadzi firmę medyczną An Cardio świadczącą usługi w zakresie opisów badań kardiologicznych typu Holter. Rysunkiem i malarstwem interesował się od dziecka. Swoje pasje zaczął rozwijać 15 lat temu. Jego prace szybko zyskały podziw właścicieli bieszczadzkich galerii sztuki, gdzie do tej pory można znaleźć jego dzieła. W 2021 odbyła się wystawa pt. “Kobiety i anioły w twórczości Jacka Wysockiego” w Galerii Niebieski Kot w Bydgoszczy. W 2023 roku zajął 4. miejsce w Plebiscycie Artystów Malarzy organizowanym w województwie Małopolskim i Podkarpackim. Głównym tematem twórczości Jacka Wysockiego jest studium postaci, przyrody oraz zwierząt inspirowane zdjęciami oraz odręcznymi szkicami. Od dwóch lat wraz z Bożeną Kopernik- Kasprzyk pracuje na projektem - portretowania artystów polskich ze świata muzyki oraz zbieraniem ich autografów na wspomnianych portretach. Jego prace wiszą na ścianach domów zarówno w polskich miastach jak i w Sztokholmie, Nowym Jorku czy Bostonie.
Wernisaż połączony będzie z kameralnym koncertem Michała Matuszewskiego
MICHAŁ MATUSZEWSKI
Pedagog, muzykoterapeuta, terapeuta, wokalista, pianista i akordeonista. Finalista programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka”, zwycięzca odcinka oraz ścisły finalista wielkiego finału „Szansy na sukces. Opole 2022.”, uczestnik „The Voice of Poland”. Artysta pochodzi z Myczkowa, bieszczadzkiej wsi. Od dziecka fascynowała go muzyka etniczna różnych kultur, szczególnie Łemków i Bojków. Posiada nieprzeciętną barwę głosu męskiego o kolorycie żeńskim. Pragnie popularyzować muzykę etniczną w niekonwencjonalny i nietuzinkowy sposób. Michał jest bardzo aktywny zawodowo i pełni wiele ważnych ról na co dzień. Muzykoterapeuta osób z zaburzeniami psychicznymi w jednym z krakowskich Domów Pomocy Społecznej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów. Jest wydawcą albumów muzycznych: „Etnoterapia. Muzyka duszy” oraz „Świątecznie z serca”. Instruktor oraz dyrygent Festiwalu „7xGospel” w Krakowie. Były członek zespołu NiemaGotu. Asystent przy produkcjach kabaretowych w Stowarzyszeniu Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA i Festiwalu Jazz Juniors.
Finalista znaczących festiwalów w Polsce, m.in. Festiwal „Serca Bicie”, Międzynarodowy Festiwal Anna German, Festiwal OFF Północna im. Jonasza Kofty. Ciągle pracuje nad dalszym rozwojem, poszukuje inspiracji, „przytula” swoim śpiewem i raduje sceniczną energią. Raz na wiele lat trafia się ktoś, kto nie tylko śpiewa, ale potrafi także wpłynąć tym śpiewem na życie słuchacza, poruszyć. Taki jest właśnie Michał, jest wierny swoim muzycznym korzeniom, jest wspaniałym ambasadorem muzyki etnicznej, chce tworzyć wielkie, dopracowane muzyczne dzieła i znakomicie mu się to udaje. Współpracuje z Katarzyną Jamróz wykonując utwory żydowskie pisane dla niej przez Ostatniego Klezmera Galicji – Leopolda Kozłowskiego. Koncertuje oraz prowadzi autorskie warsztaty muzyczne w Polsce, ale także w USA, Uzbekistanie, Słowacji i Węgrzech.