Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościPlastykaKarpackie Biennale - Galeria ,,W korytarzu

Plastyka

30.07.2021

Karpackie Biennale - Galeria ,,W korytarzu"

W dniach 8 lipca - 28 sierpnia br. w JOKiS można obejrzeć Międzynarodową Wystawę Konkursową w ramach 10 Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży (Polska - Słowacja - Ukraina - Węgry - Rumunia). Ekspozycja prezentowana jest w Dziecięcej i Młodzieżowej Galerii w Korytarzu (Pl. A. Mickiewicza 6 I p.). Zapraszamy!

Karpackie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży jest wynikiem zapoczątkowanego w 2001 r. międzynarodowego projektu konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pn. Karpackie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży „Wczoraj – Dziś – Jutro”. Jego głównym pomysłodawcą i organizatorem było Centrum Kulturalne w Przemyślu, które nawiązało wówczas współpracę z Vihorlatskim Osvetowym Strdeiskiem w Humennem (Słowacja), Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży „Galicja” we Lwowie (Ukraina) oraz Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Egerze (Węgry). Dzięki porozumieniu z tymi ośrodkami konkurs organizowany jest co dwa lata w innym kraju, a wystawa pokonkursowa prezentowana jest w każdym z uczestniczących w projekcie kraju.

 Jest to jedyny w swoim rodzaju konkurs, który łączy młodych ludzi z Polski, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Słowacji. Ich sny, marzenia, tęsknoty i wyobrażenia są przedstawiane za pośrednictwem sztuki. Klasyczne grafiki jak druk wypukły, druk wklęsły czy inne alternatywne techniki, na szeroką skalę odzwierciedlają emocjonalny i rzeczywisty świat uczestników.

https://www.ck.przemysl.pl/ck/karpackie-biennale-grafiki-dzieci-i-mlodziezy.html


Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 01.08.2021 16:39)