Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościPlastykaStruktury natury

 

 

 

Fascynujący świat kultury i sztuki w nowoczesnej odsłonie!!!
tel: 16 736 36 16

 

 

 

Rozliczenia transakcji
przeprowadzane są
za pośrednictwem
Dotpay.pl

JOKiS należy do sieci Kin
Studyjnych i Lokalnych

Zadanie pn. Kontynuacja modernizacji

budynku Miejskiego Ośrodka Kultury

wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia
w ramach Programu

Infrastruktura domów kultury

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury”.

Cyfryzację kina IKAR dofinansowało

.

 

.

 


 


Plastyka

13.08.2021

Struktury natury

12 sierpnia o godz. 18.00 w Małej Galerii JOKiS odbył się wernisaż wystawy malarstwa Izabeli Krygowskiej oraz Marzeny Stęc.

Artystki od lat łączy wieloletnai przyjaźń, która owocuje wspólną drogą artystyczną i inspiracją. Na prezentowanych obrazach pojawiły sie miejsca, do których chciałyby powrócić lub do któych z pewnych powodów nie mogły dotrzeć. Mimio iż preferują odrębny styl i sposób wyrazu z pewnością łączy je niesamowita wrażliwość na kolor i formę. Wystawie towarzyszyła również oryginalna instalacja artystyczna, a jej wybraną część publicznosć mogłą zabrać ze sobą jako pamiątkę.
Warto wpsomnieć, że w tym roku Pani Marzena i Pani Izabela obchodziły mały jubileszu, ponieważ 15 lat minęło od wspólnej pierwszej wystawy, która miała miejsce w Małej Galerii 15 maja 2006 r. 

Izabela Krygowska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. W 2005 roku. ukończyła Uniwersytet Rzeszowski na Wydziale Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych (malarstwo) w pracowni prof. Białogłowicza. Tam ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Tańca Współczesnego i Ludowego. Obecnie związana jest z Powiatowym Ogniskiem Baletowym w Jarosławiu, a także z Młodzieżowym Domem Kultury w Przemyślu. W swoich pracach wykorzystuje suche pastele oraz kredkę.

Marzena Stęc jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. W 2000roku. ukończyła grafikę na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Zawodowo od lat związana jest z Jarosławskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki, gdzie pracuje jako instruktor – plastyk, a także prowadzi Galerię Rynek 6. Uprawia malarstwo sztalugowe, akryl, akwarela oraz rysunek.

Wystawę STRUKTURY NATURY można obejrzeć do 30 września.

TVP Rzeszów o wystawie

A.D
(Aktualizacja: 27.08.2021 16:09)
Galeria zdjęć
relacja z wernisażu wystawy, Fot. K. Peszko
relacja z wernisażu wystawy, Fot. K.Peszko
relacja z wernisażu wystawy, Fot. K.Peszko
relacja z wernisażu wystawy, Fot. K. Peszko
Fot. K.Peszko
Fot. K.Peszko
Fot. K.Peszko
Fot. K.Peszko
Fot. K.Peszko
Fot. K.Peszko