Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaZespoły, kluby i kołaPracownia JCCA

Pracownia JCCA

JAROSŁAWSKIE CENTRUM CERAMIKI ARTYSTYCZNEJ - funkcjonująca pod tą nazwą pracownia ceramiczna powstała z inicjatywy Elżbiety Śliwińskiej-Dąbrowskiej, dyrektorki Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, przy wsparciu Urzędu Miasta Jarosławia. Od momentu uroczystego otwarcia 5 kwietnia 2017 r. po dzień dzisiejszy w pomieszczeniach JCCA prowadzona jest działalność zarówno edukacyjna jak i artystyczna związana z ceramiką.

Od października do czerwca odbywają się tu cotygodniowe zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które prowadzi instruktorka Ewa Rubin-Kurnal.
Udział w warsztatach ceramicznych nie wymaga doświadczenia. Zabawa z gliną rozbudza wyobraźnię i twórczą pasję, pozwala wyrażać emocje, wzmacnia poczucie własnej wartości przynosząc jednocześnie doskonały rezultat terapeutyczny. 
Uczestnicy zgłębiają ceramiczne tajniki i rozwijają swoje umiejętności przechodząc przez kolejne etapy technologiczne. Uczą się sposobów modelowania wykorzystując różne rodzaje gliny i odpowiednie narzędzia, a po pierwszym wypale na tzw. biskwit mogą ozdobić swoje prace przy użyciu angob, szkliw czy barwnych szkiełek. Cały proces zakończony jest kolejnym wypałem i pozostaje już tylko podziwiać piękne, a nierzadko zaskakujące efekty :)
Zajęcia dla dzieci odbywają się w środy w godz. 15.30 - 17.00, osoby dorosłe zapraszamy we wtorki w godz. 17.30 - 19.30. Terminy warsztatów grupowych ustalane są indywidualnie. 

obowiązują zapisy pod nr. tel. 16 621 44 34