Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaPrzeglądy, konkursy, festiwale

Przeglądy, konkursy, festiwale

Jasełka Przedszkolaków

 

 

Pliki do pobrania:

Jasełka - Spotkania Teatralne

Celem spotkań jest popularyzacja polskiej tradycji Świąt Bożego Narodzenia w formie widowiska jasełkowego lub przedstawienia kolędniczego.Pliki do pobrania:


Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek

W Festiwalu mogą brać udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.
Celem Festiwalu jest promocja tradycyjnej i współczesnej interpretacji polskich kolęd i pastorałek.


"Dzień bez komputera" - konkurs Literatura i Dzieci

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci.
Tegoroczne hasło brzmi: "Dzień bez komputera".

Zgłoszenia uczestników w kategoriach: recytacja, inscenizacja i piosenka prosimy dostarczyć do 31 października 2017 r.

Eliminacje powiatowe odbędą się 7 listopada 2017 r. o godz. 9.00

w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu.

Pl. Mickiewicza 6

Pliki do pobrania:

XVII PODKARPACKI KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ

Eliminacje strefowe dla powiatów: jarosławskiego, przemyskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, przeworskiego i leżajskiego.

MOK w Jarosławiu: 16 listopada 2017 r. godz. 10.00

Karty zgłoszeń prosimy przesyłać do dnia 9 listopada 2017 r.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp. już po raz 27. organizuje Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej. Jest to najstarszy konkurs poetycki w Polsce o tematyce religijnej. Inspiracją do  jego organizacji była wizyta Papieża Jana Pawła II w Rzeszowie, w czerwcu 1991 r. Inicjatorami Konkursu byli: Czesław Drąg, kierownik Działu Upowszechniania Sztuki i Współpracy z Samorządami Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz śp. Edward Zolowski, instruktor MGOK w Sędziszowie Młp.

Od samego początku konkurs organizowany jest we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie oraz parafią p.w. Narodzenia NMP w Sędziszowie Młp., a od momentu jej utworzenia w 2005 roku, także z parafią  p.w. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp.

         Finał konkursu odbędzie się w dniu 08.12.2017 r. w sali widowiskowej MGOK w Sędziszowie Młp. Poprzedzą go eliminacje rejonowe, które odbędą się w pięciu ośrodkach kultury na terenie Województwa Podkarpackiego tj. Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu, Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie, Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu,  w Centrum Kultury w Kamieniu, Wojewódzkim Domu  Kultury w Rzeszowie .

Co roku w eliminacjach bierze udział około 200 wykonawców prezentujących lirykę religijną, modlitwy, prozę i poezję poszukującą sensu istnienia, a także rozważającą egzystencjalne dylematy człowieka. Uczestnikami tych poetyckich zmagań są uczniowie szkół średnich i osoby dorosłe, którzy prezentują się w 3 kategoriach: recytacja poezja śpiewana, monodram.

Wszystkich miłośników poezji religijnej zachęcamy do udziału w Konkursie.


Festiwal Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego „Serce w plecaku ”

Celem festiwalu jest prezentacja i popularyzacja polskiej historycznej i współczesnej piosenki patriotycznej.

Festiwal przeprowadzony zostanie w formie otwartego konkursu.

W imprezie mogą brać udział: uczniowie kl. VII szkoły podstawowej i gimnazjów, uczniowie szkół średnich oraz osoby dorosłe.

Zgłoszenia uczestników do 26 października br. Zapraszamy!


MOK: " CZYSTY JAROSŁAW" - KONTYNUACJA DZIAŁAŃ - KONKURSY

Akcja "Czysty Jarosław" została przeprowadzona w roku ubiegłym po raz pierwszy. Jej inicjatorem jest Urząd Miasta Jarosławia oraz Wydział Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska. Konkursy, spotkania, warsztaty, happening to wszystko w ramach programu „Czysty Jarosław” realizowanego wspólnie przez Urząd Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Kultury. Ciekawe akcje dla dzieci i młodzieży oraz włączenie w nie dorosłych są częścią działań zachęcających do proekologicznych zachowań.

Uruchomiony program „Czysty Jarosław" daje nam możliwości docierania z ważnym tematem jakim jest ekologia do szerokiego grona odbiorców. Realizowane, ciekawe działania to propozycje zarówno dla dzieci, młodzieży jak i rodziców czy dziadków. Mam nadzieję, że zaproponowane formy spektaklu, warsztatów, konkursów, spodobają się mieszkańcom i chętnie włączą się w proekologiczne działania. Ważne jest byśmy myśląc o środowisku, zwrócili uwagę na nasze najbliższe otoczenie - mówi burmistrz, Waldemar Paluch.

Aż do listopada br. będą organizowane różnego rodzaju działania edukacyjne przypominające jak ważna jest troska o najbliższe otoczenie. - Naszym celem jest dotarcie z proekologicznymi działaniami do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz dorosłych mieszkańców miasta. Przez ciekawe konkursy, spotkania, warsztaty, czy akcje w przestrzeni miejskiej chcemy przypomnieć jak ważne jest dbanie o przyrodę i najbliższe otoczenie - mówią pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury odpowiedzialni za działania ekologiczne.

W ramach akcji "Czysty Jarosław" zaplanowano m.in:

 • organizację przedstawień teatralnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych, przekazujących w przystępny dla młodego widza sposób treści edukacyjne, w szczególności poszerzające i utrwalające wiedzę na temat obowiązujących w Gminie Miejskiej Jarosław zasad prawidłowej segregacji odpadów oraz problemu elektrośmieci.
 • konkurs na „Eko – piosenkę” i „Eko – wierszyk” dla uczniów szkół podstawowych. Regulamin w zakładce poniżej.
 •   „Portret Electry – czyli złej królowej krainy elektrośmieci” konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, o tematyce z wiedzy o ekologii oraz segregacji śmieci.  KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY ! OTWARCIE WYSTAWY I WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM NASTĄPI 30 PAŹDZIERNIKA BR. O GODZ. 10.00 - MOK Ip. GALERIA "W KORYTARZU"
 •   Zielona kraina – śmiecio kraina” konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-7 szkół podstawowych.  KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY ! OTWARCIE WYSTAWY I WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM NASTĄPI 30 PAŹDZIERNIKA BR. O GODZ. 10.00 - MOK Ip. gALERIA "W KORYTARZU"
 • organizację interaktywnych działań ekologicznych dotyczących segregacji odpadów w placówkach przedszkolnych i szkołach podstawowych, połączonych ze zbiórką surowców wtórnych
 • organizację akcji zbiórki zużytych baterii dla uczniów szkół podstawowych
 • organizację warsztatów czerpania papieru dla uczniów
 • konkurs fotograficzny oraz warsztaty filmowe dla uczniów szkół gimnazjalnych pt. „Na tropie elektrośmieci”

 


 

 


 

Laur Impresji - Turniej Poetycki

25. X. 2017 r o godz. 17.00

1. Turniej jest imprezą otwartą, adresowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych.

2. Turniej będzie przeprowadzony w następujących kategoriach :

a) recytacja,

b) twórczość własna,

c) poezja śpiewana.

Sala widowiskowa MOK
Zapraszamy. Wstęp wolny :)


Pliki do pobrania:


Przegląd Piosenki Kresowej

Przegląd Piosenki Kresowej organizowany jest przez Jarosławski Klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich oraz Miejski Ośrodek Kultury.
W Przeglądzie  mogą się zaprezentować zarówno soliści jak i zespoły wokalne.

X Przegląd Piosenki Kresowej
22 października - godz. 11.00 - 13.00 – przesłuchania konkursowe,
- godz. 16.00 - koncert laureatów.

Organizatorami przeglądu są: Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Jarosławiu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu.

Przegląd ma charakter konkursu i adresowany jest do młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych.

Celem przeglądu jest kultywowanie kultury kresów wschodnich Rzeczpospolitej oraz popularyzacja piosenek lwowskich.
W przeglądzie mogą brać udział soliści, zespoły wokalne oraz wokalno-instrumentalne. 

Pliki do pobrania:

Wawrzynek

 Wawrzynek - konkurs recytatorski wierszy o jesieni

Wiersze, proza i piosenki konkurs o Powstaniu Warszawskim

Konkurs.

 

 

 

Międzynarodowy Salon fotografii - Tylko Jedno Zdjęcie

Międzynarodowy Salon fotografii - Tylko Jedno Zdjęcie 2017

International Salon of Photography - Just One Photo 2017

http://www.tylkojednozdjecie.pl/

 

"Na dziedzińcu" - Przegląd teatrów

Zapraszamy miłosników teatru na VI Jarosławski Przegląd Teatrów Amatorskich "Na dziedzińcu..."

"...Teatr uliczny to specyficzny rodzaj sztuki. W Jarosławiu Miejski Ośrodek Kultury organizuje Przegląd Teatrów Amatorskich NA DZIEDZIŃCU. Impreza budzi szerokie zainteresowanie wśród grup teatralnych, ale także u jarosławskiej publiczności. Sceną dla przeglądu jest dziedziniec kamienicy Rynek 6. Jak wszyscy potwierdzają, lepszego miejsca na taką formę sztuki nie ma!"
szczegóły:  http://www.mok-jar.pl/teatr/id1839,VI-Jaroslawski-Przeglad-Teatrow-Amatorskich-Na-dziedzincu.....html

 

 

,,JAROSŁAWSKI KUFEREK 2017"

,,JAROSŁAWSKI KUFEREK 2017" Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny organizowany przez MOK w Jarosławiu pod patronatem FOTOKLUBU RP z Warszawy.

Dla nas to wielki prestiż i doceniona najwyższa jakość konkursu.

 Główna Nagroda 1000 złotych ufundowana przez MOK Jarosław


https://kuferekmok.wixsite.com/konkurs
Jarosławskie czworonogi - psy - KONKURS !

UWAGA!  Wszystkich Miłośników Czworonogów już dziś informujemy, że z dniem 1 czerwca 2017 r. rusza konkurs mający na celu wyłonienie najsympatyczniejszego i najzabawniejszego czworonoga w związku z przypadającym na dzień 1 lipca DNIEM PSA.
Jest to stosunkowo nowe święto, ustanowione w 2007 roku. Niedawno koty miały swoje święto (17 lutego) teraz czas by dać psiakom powód do radości Miłośników psów nie brakuje praktycznie na całym świecie, oczywiście w Jarosławiu również.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie !

Zdjęcia należy przesyłać na maila: w terminie do 29 czerwca 2017 r.

Szczegóły konkursu w regulaminie na FB i stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu

 


 

Młodsza Paka - I Podkarpacki Przegląd Kabaretów Młodzieżowych UWAGA! Termin przyjmowania zgłoszeń przedłużony został do 19 maja 2017 r.

UWAGA!
Termin przyjmowania zgłoszeń przedłużony został do 19 maja 2017 r.

Patronat honorowy:

              Pan Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego

             Pan Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego

              Pan Tadeusz Chrzan - Starosta Jarosławski

              Pan Waldemar Paluch - Burmistrz Miasta Jarosławia

Organizatorzy.

1. Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu.

2. Stowarzyszenie Promocji Sztuki  Kabaretowej „PAKA' w Krakowie.

3.Organizatorzy powołują biuro organizacyjne w składzie: komisarz

   przeglądu, jury, koordynator przeglądu.

Cele przeglądu.

1. Rozbudzanie zainteresowania młodzieży sztuką kabaretową.

2. Prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego młodzieżowych zespołów oraz solistów.

3. Integracja amatorskich środowisk artystycznych.

4. Inspiracja młodych twórców do poszukiwania nowych form wypowiedzi artystycznej.

Szczegóły uczestnictwa w regulaminie (załącznik)

Pliki do pobrania:

.

Konkurs Fotograficzny i Konkurs Multimedialny poświęcony Teodorowi Talowskiemu, twórcy Gmachu ,,Sokoła” w Jarosławiu

W związku z przypadającą w dniu 23 marca 160. rocznicą urodzin Teodora Talowskiego (1857 r.), wybitnego polskiego architekta z przełomu XIX /XX w. twórcy m. in. Gmachu Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół” w Jarosławiu Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu ogłasza dwa okolicznościowe konkursy: fotograficzny i multimedialny. Tą inicjatywą pragniemy uczcić projektanta budynku, w którym mieści się nasza instytucja.

Cele obu konkursów są zbieżne:

1. Przybliżenie sylwetki Teodora Talowskiego, wybitnego polskiego architekta z przełomu XIX /XX w. twórcy m. in. Gmachu Towarzystw Gimnastycznego ,,Sokół” w Jarosławiu.

 2. Zwrócenie uwagi na materialne dziedzictwo kulturowe Jarosławia w oparciu o architekturę Gmachu „Sokoła” w Jarosławiu.

 3. Ukazanie walorów artystycznych i charakterystycznych cech twórczości architektonicznej Talowskiego na przykładzie Gmachu Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół” w Jarosławiu.

 

Konkurs fotograficzny adresowany jest do uczniów uczęszczajacych do jarosławskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych. Konkurs multimedialny specjalnie do uczniów z jarosławskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 Regulaminy i karty zgłoszenia obu konkursów TUTAJ Zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja 2017 r.Złoty Klucz do Sławy

Impreza  o zasięgu powiatowym adresowana do uzdolnionych wokalnie dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych.

XXV Przegląd Szkolnych Form Teatralnych „Jarosławski Kacperek"

16-17 maja 2017 godz. 9.00

 Impreza o zasięgu wojewódzkim. Jej celem jest rozwój zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży poprzez prezentację i konfrontację dorobku artystycznego zespołów teatralnych.

Każdy amatorski zespół teatralny działający w szkołach, świetlicach i ośrodkach kultury woj. podkarpackiego ma szansę zawalczyć o Nagrody Główne:
“Złote, Srebrne i Brązowe Trzewiczki Szczęścia”, wyróżnienia oraz Nagrodę Specjalną “Jarosławski Kacperek 2017”.

Warunkiem zakwalifikowania się zespołu jest dokładne wypełnienie karty zgłoszenia wraz z oświadczeniem i dostarczenie ww. do 5.05.2017 r., na adres: Miejski Ośrodek Kultury, Pl. A. Mickiewicza 6, 37-500 Jarosław


Literatura i dzieci

Eliminacje dla powiatu jarosławskiego

Przedmiotem konkursu jest twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich  utworach poruszają tematykę związaną z hasłem przewodnim aktualnej edycji.
W świecie dziecięcych marzeń

"W Świecie dziecięcych marzeń" - konkurs plastyczny

Konkurs kierowany do dzieci jarosławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jest okazją do konfrontacji osiągnięć plastycznych oraz wzbogacenia przeżyć i wyobraźni twórczej.
Zapraszamy najmłodszych artystów do uczestnictwa w konkursie !Sacrum w literaturze

Konkurs popularyzujący literaturę sacrum i artystyczną  interpretację literackiego materiału.
Eliminacje powiatowe dla młodzieży ponadgimnazjalnej i dorosłych.
II Regionalny Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

 SOSW im. Jana Pawła II w Jarosławiu zaprasza na II edycję Regionalnego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „RePeTONI 2017”. Przegląd składa się z dwóch konkursów: plastycznego i scenicznego.

Temat tegorocznej edycji to: marzenia w życiu człowieka. Termin nadsyłania prac i kart zgłoszeniowych upłunął z dniem 31 marca 2017r.

Przegląd odbędzie się 26 kwietnia 2017r. o godz. 9:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu.

Na uczestników, zaproszonych gości i widzów czekają liczne atrakcje, miła atmosfera, moc wrażeń i dobra zabawa! Wszelkie informacje i dokumenty dostępne są na stronie Ośrodka http://sosw.jaroslaw.pl/aktualnosci-2/

Udział w przeglądzie jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!!!
 

Jarosławska pisanka - konkurs

Uwaga! Świętuj z nami Wielkanoc!

Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu zaprasza do zabawy wszystkie dzieci!

Zbieramy jak najwięcej pisanek!

 • Uwaga! W zabawie biorą udział pisanki wykonane ręcznie.

 • Technika wykonania pisanek i ich wielkość - dowolna.

 • Termin : od 6 marca do 10 kwietnia  2017r.

11 kwietnia o godzinie 10.00 zaczynamy liczenie pisanek!!!!

Zapraszamy do pomocy chętne dzieci! Wyniki podamy do godziny 12.00

 

Pliki do pobrania:

Szkolne Prezentacje Artystyczne

Eliminacje powiatowe.

Wiosna w sercu, wiosna wkoło

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia  w Jarosławiu zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w IX edycji Konkursu Recytatorskiego "Wiosna w sercu, wiosna wkoło". Zgłoszenia uczestników przyjmowane są w Bibliotece Pedagogicznej w Jarosławiu do 14 marca 2016 r. Przesłuchania uczestników w Miejskim Ośrodku Kultury: 17 marca godz. 10.00. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia w załączeniu do pobrania.

Organizator: Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Przemyślu. Filia w Jarosławiu,
współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu

regulamin do pobrania TUTAJ 


Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Eliminacje powiatowe dla młodzieży szkoł ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych.
Lutnia Safony - Konkurs recytatorski

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Konkursie Recytatorskim „Lutnia Safony 2017".

Prezentacje konkursowe obejmują tradycyjnie poezję kobiet, od starożytności po dzień dzisiejszy.

 Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu - prezentacje uczestników – 9 marca br. godz. 10.00.


Najpiekniejsza Marzanna - konkurs w ramach dnia Topienia Marzanny nad Sanem 18 marca br

Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Motor Bike Drivers Team Jarosław po raz drugi organizują imprezę plenerową na powitanie wiosny - TOPIENIE MARZANNY. Konkursy z nagrodami, w tym na „najpiękniejszą Marzannę", wspólne tańce i zabawy, ogniska, muzyka, - to wszystko już w sobotę 18 marca od godziny 13.00 nad Sanem. W południe motocykliści zawitają na rynek.

Zaplanowano mnóstwo atrakcji m.in.

Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu przeprowadzi konkurs na „najpiękniejszą Marzannę" .

 • Zespół najpiękniejszej Marzanny otrzyma nagrody związane z imprezą i dyplomy, które zostaną wręczone na scenie nad Sanem w dniu 18.03.2017r.
 • Wykonane kukły należy dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu do dnia 15 marca 2017 roku z dołączoną kartą zgłoszenia i oświadczeniem.
  Adres: Pl. Mickiewicza 6, 37-500 Jarosław

 Zapraszamy do udziału przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz placówek kulturalnych i oświatowych z terenu miasta. Szczegóły poniżej w załączniku i pod numerami tel. 16 621 44 34, 16 621 58 44.

Serdecznie zapraszamy!

nr

.

Śpiewaj Razem z Nami

Eliminacje powiatowe imprezy prezentującej dorobek artystyczny (wokalno-instrumentalny) dzieci młodzieży do 17 lat.
Miejski Ośrodek Kultury - 1.03.2016 r. godz. 10.00

Pliki do pobrania: