Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaKameralna Scena Młodych im. Izabelli MelińskiejTeatr Plaster

Teatr Plaster

O Grupie...


Teatr Plaster

Amatorski teatr młodzieżowy powstał z inicjatywy instruktora Pawła Sroki w 2006 roku, który prowadził wówczas zajęcia plastyczne z grupą młodzieży w wieku gimnazjalnym. Podczas zajęć młodzież oprócz twórczości plastycznej rozpoczęła przygotowania do konkursów recytatorskich, a za namową instruktora grupa rozpoczęła pracę nad sceną plastyczną. W 2007 roku swoją premierę miał spektakl Garby wg. opowiadania Leszka Kołakowskiego, co stało się impulsem do założenia grupy teatralnej. Nazwa teatru - „Plaster” wymyślona przez młodzież wynikała bezpośrednio z charakteru grupy, która zajmowała się działalnością plastyczną i teatralną.

W kolejnych latach praca instruktora z młodzieżą zaowocowała około 40 premierami spektakli z wykorzystaniem różnorodnych form teatralnych. Młodzi aktorzy szlifują swój warsztat aktorski podczas regularnych zajęć teatralnych, podczas których ćwiczą dykcję, emisję głosu oraz świadomość sceniczną.

Praca młodych aktorów została doceniona podczas przeglądów teatralnych o szczeblu regionalnym i ogólnopolskim, m.in. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju.

Lokalna publiczność wielokrotnie miała możliwość obejrzeć efekty pracy młodzieży, nie tylko w sali widowiskowej JOKiS, ale również podczas dużych imprez miejskich, np. Noc Zwiedzania Rynku czy Jarmark Jarosławski.

próby odbywają się w środy godz. 16.00 - 18.00

wiecej o Plastrze dowiecie się tutajFot. JOKiS
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS